جهاد تبیین راهکار مقابله با جنگ نرم است

خبرگزاری ایرنا :

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی عصر پنجشنبه در مراسم مهمانی لاله‌ها، غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا در بیرجند که همزمان با سراسر کشور و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد افزود: جهاد و مجاهدت دیروز طوری تعریف می‌شد و امروز به‌گونه‌ای دیگر تعریف می‌شود.

وی گفت: ملت عزیز ایران در گذشته جهاد کرده و با مقاومت و ولایتمداری این عزت را پیدا کرده است که برای رسیدن به حکومت جهانی باید همچنان مسیر مجاهدت خود را ادامه دهد.

مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: امروز جبهه‌های نبرد حق علیه باطل در مسائل سیاسی، فرهنگی و اجتماعی متمرکز شده است و امروز بوق‌های تبلیغاتی دشمنان علیه ایران در سراسر دنیا وجود دارد.

وی گفت: دشمنان ایران اسلامی در ۲ دهه گذشته با استقامت و پایداری رزمندگان ما هزاران کیلومتر از مرزهای خاکی رانده شده‌اند اما امروز به وسیله امواج مختلف در داخل خانواده‌ها حضور دارند.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی افزود: متاسفانه به دلیل غفلت‌های مسوولان در چند سال اخیر و گاهی نبود مدیریت خانواده‌ها دشمنان توانسته‌اند اثرگذاری و اثربخشی خود را برای فرزندان ما داشته باشند.

وی تصریح کرد: همه ما باید توجه داشته باشیم که دفاع در این جبهه مثل جبهه جنگ سخت دیروز ضروری است، نگاهی که به عکس شهدا می‌اندازیم از همه اصناف، اقشار و سنین در بین شهدا هستند، چون همه شهدا احساس کردند که جنگ شده و چون ولی آنان امر کرده بود، احساس تکلیف کردند که به میدان بروند و رفتند و در نهایت عزت و سربلندی ایران اسلامی را رقم زدند.

امام جمعه موقت بیرجند گفت: اما در جنگ نرم، روایتگری صحیح و تبیین درست حق و باطل باید مدنظر قرار گیرد، در جنگ تفهیم نسخه آخرالزمانی پیروزی حق و باطل شاید احساس جنگ به همه ما دست نداده اما شهدا به ما می‌گویند میثاق ولایی با ولی امرتان این است که همه باید احساس جنگ داشته باشد و سپس مجاهدت کنید که نوع جهادمان را هم ولی امر در عصر حاضر جهاد تبیین و روایتگری مشخص کرده است.

وی افزود: جهاد تبیین یعنی اینکه غرب و غربگرایان هیچ و پوچ هستند و امروز به اضمحلال تام نزدیک می‌شوند؛ جبهه مقاومت، ولایت و شهادت، جبهه عزت و عظمت در همه عرصه‌هاست که امروز بر کسی پوشیده نیست و ملت ما این مسیر را ادامه می‌دهد.

حجت الاسلام رحیم‌آبادی گفت: میثاق با ولایت به یک روز بر نمی‌گردد و باید تجدید عهد ما براساس فرازهای دعای عهد زبانی، اعتقادی و عملی داشته باشد و همه ما باید با پشتیبانی از ولایت فقیه در زمینه‌سازی ظهور امام عصر (عج) مشارکت داشته باشیم.

وی اظهار داشت: ملتی که ۵۰ سال پیش علیرغم داشتن همه ظرفیت‌های بالقوه‌ در بدترین شرایط قرار داشت، امروز بعد از ۴۳ سال در قله‌های عزت، عظمت و افتخار نشسته است و جز این نیست که یک اسلام‌شناس فقیه و جامع شرایط، مخلص، مومن، انقلابی و زمان‌شناس به نام امام خمینی (ره) این انقلاب را با حمایت مردم رقم زد.

مسوول دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: باید در این برهه زمانی، ولی خود را بشناسیم و شناخت ولی مستلزم این است که هدف ولی شناخته شود، امروز خداوند متعال امام عصر (عج) را به عنوان ولی خود روی زمین برای ما ذخیره کرده و پشتیبانی از نایب ایشان مقام معظم رهبری بر همه ما تکلیف است.

همزمان با نخستین پنجشنبه از دهه فجر، مراسم مهمانی لاله‌ها همزمان با سراسر کشور در محل گلزار شهدای بیرجند با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی، جمعی از مسوولان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد.

مراسم مهمانی لاله‌ها در سومین روز دهه فجر با عنوان “انقلاب اسلامی، جهاد و مقاومت، ایثار و شهادت” در سایر شهرستان‌های استان نیز برگزار و یاد شهدا گرامی داشته شد.

جهاد تبیین راهکار مقابله با جنگ نرم است