بستری شدن ۲۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس

خبرگزاری ایسنا

برپایه آخرین آمار اعلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، یک میلیون و ۹۶۸ هزار و ۷۴۶ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع انجام و ۵۶۰ هزار و ۸۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

این گزارش حاکیست که با بستری ۲۴۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۹۵۴ بیمار مثبت و مشکوک دارای علایم در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۰۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۹ هم استانی دیگر در اثر این بیماری جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون به هفت هزار و ۵۳۰ نفر رسید.

برپایه این آمار، همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۵۲۶ هزار و ۹۹۳ هم استانی مبتلا به کووید۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دُز، به هفت میلیون و ۵۷۸ هزار و ۳۵۷ دُز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۳۰۲ هزار و ۱۱۲ دُز نوبت اول، سه میلیون و ۲۵ هزار و ۹۳۲ دُز نوبت دوم و یک میلیون و ۲۵۰ هزار و ۳۱۳ دُز نوبت سوم واکسن بوده است.

بستری شدن ۲۴۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس