امام‌جمعه یزد: دولت ساعت کار بانوان شاغل اداره ها را کاهش دهد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر سه‌شنبه روابط عمومی دفتر امام‌جمعه یزد، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی در مراسمی که با عنوان «نقش آفرینی بانوان در باروری درخت انقلاب» برگزار شد، مهمترین رسالت بانوان را تربیت انسان‌های متعهد و متفکر عنوان کرد.

وی افزود: زیست ما باید بر اساس تشکیل خانواده و تربیت انسان به تمامی معنا برنامه ریزی شود و دغدغه بانوان در کنار تحصیل، شغل و حضور در اجتماع، تربیت نسلی متدین و متفکر باشد.

وی ادامه داد: وظیفه زن، مدیریت در خانواده است و با توجه به سخنان امام راحل که فرمودند بانوان باید در عرصه‌های مختلف انقلاب نقش آفرین باشند، می‌توانند در منازل خود نیز نسل انقلابی تربیت کنند.

به گفته امام جمعروه یزد بانوان باید به سمت فرزندآوری و تشکیل خانواده سوق داده شوند و سپس در زمینه تربیت نسل انقلابی و معتقد ترغیب کرد تا بتوانیم کادری انقلابی برای عرصه‌های مدیریت انقلاب در آینده بسازیم.

همچنین معاون فرهنگی جامعه بسیج زنان کشور گفت: بعد از ۱۵۰ سال حکومت بر دنیا انقلاب اسلامی و ملت ایران تنها مردمانی بودند که به شبکه‌های صهیونیستی «نه بزرگ» گفتند و  در برابر آنان قد علم کردند و این علت بی نظیر بودن انقلاب ماست.

معصومه حکیمیان افزود: در طول تاریخ بشریت، انبیای الهی در جنگ بین حق و باطل به دفاع مقدس پرداختند تا اینکه از ۲۰۰ سال قبل شبکه ای از طریق هجمه‌های نرم، طرح تسلط بر جهان را کلید زد.

معاون فرهنگی جامعه بسیج زنان با اشاره به نقش بانوان در جهانی سازی انقلاب اسلامی تصریح کرد: به فرموده امام عزیز، زنان در واقع معماران جامعه نوین اسلامی هستند، بنابراین نباید اجازه دهیم تربیت نسل ما در اختیار دشمن قرار بگیرد اگر در سایه کاستی‌ها چنین شود گناهی نابخشودنی مرتکب شدیم.

استان یزد یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۷ درصد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و سکونتگاه های عشایری زندگی می کنند که ۴۹ درصد جمعیت یزد را بانوان تشکیل میی دهند.

بر اساس آمارهای موجود تعداد کارکنان نهادهای وابسته به دولت در یزد تا پایان سال ۱۳۹۶ در نماگری که از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اعلام شد.

به گزارش ایرنا ، بر اساس این نماگر مجموع نیروهای استان به ‌استثنای دستگاه‌های انتظامی، نظامی ، امنیتی و قضایی ، ۴۳ هزار و ۳۹۴ نفر بود که از این تعداد ۲۶ هزار و ۲۶۶ نفر مرد و ۱۷ هزار و ۱۲۸ نفر زن هستند.
البته تعداد بانوان شاغل در سازمان ها و نهادهای وابسته به بخش خصوصی  تاکنون آماری رسما منتشر نشده است، شواهد نشان می دهد اشتغال بانوان در خارج از منزل  رو به افزایش است.. 

https://criticalstrike.ir/08/02/2022/%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%87-%db%8c%d8%b2%d8%af-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%d8%b9%d8%aa-%da%a9%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%b4%d8%a7/