۱۹۸ انشعاب برق در شهرک صنوف قم واگذار شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز سه‌شنبه شب روابط عمومی شهرداری قم، مهدی آهنین‌پنجه در جلسه بررسی آخرین وضعیت شهرک صنوف اظهار داشت: تامین برق شهرک مشکل‌هایی دارد که باید رفع شود.

او به تفاهم‌نامه شهرداری قم با برق منطقه‌ای تهران در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: با همت شهرداری در سال ۹۴ تفاهم‌نامه‌ای با برق تهران امضا شد تا برای شهرک پست ۶۳ احداث شود، اما آن زمان با وجود هزینه سنگین اجرایی نشد.

مدیرعامل برق استان همچنین برق مورد نیاز شهرک اصناف را ۲۰ کیلوولت دانست و بیان کرد: تا امروز ۱۹۸ انشعاب برق در شهرک  واگذارشده و بیش از ۵۰ متقاضی دیگر نیز منتظر واگذاری و اتصال برق هستند.

او از تامین برق شهرک از پست جاده کوه سفید خبر داد و گفت: پست ۸۰ کیلوولت جاده کوه سفید در حال احداث بوده  تا ۱۰ کیلوولت ظرفیت برق آن به شهرک واگذار شود اما مشکل‌هایی داشته که امیدواریم به‌زودی حل شود.

آهنین‌پنجه، چهار کیلوولت برق فروخته‌شده به شهرک را موردتوجه قرارداد و تصریح کرد: تاکنون چهار کیلوولت برق به شهرک فروخته‌شده و باید برای پست ۶۳ کیلوولتی نیز فکری شود و تا زمان حل مشکل‌ها زمین پست برق مشخص شود.

رئیس اتاق اصناف قم نیز گفت: مشکل‌های شهرک صنوف در حوزه واگذاری و یکپارچه شدن اتحادیه صنوف است که باید بررسی شود.

حمید خرمی تعداد واحدهای آهن‌فروش و پروفیل فروش در شهرک صنوف را ۱۶۵ واحد اعلام کرد و افزود: ۱۴۵ مورد از ۲ اتحادیه مصالحه فروشی و ساختمان و اتحادیه در و پنجره‌سازی دارای پروانه، و ۲۰ واحد نیز بدون پروانه بوده که در حال دریافت پروانه هستند.

رئیس اصناف قم بخشی از مشکل‌های مشاغل فعال در شهرک مذکور را مربوط به متعدد بودن مرجع صدور پروانه دانست و بیان کرد: یکی از مشکل‌های مشاغل مربوط به آهن و پروفیل گرفتن مجوز از چند اتحادیه مختلف است که باید این اتحادیه‌ها تجمیع شده و به یک اتحادیه تبدیل شوند.

شهرک ۲۰۰ هکتاری صنوف در پنج کیلومتری آزاد راه قم – تهران قرار دارد./

۱۹۸ انشعاب برق در شهرک صنوف قم واگذار شد