تامین بودجە مورد نیاز برای ارتقاء تصفیە‌خانە فاضلاب سنندج

خبرگزاری ایسنا

مقیمی

امروز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه در بازدید از طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب سنندج و همچنین سد ژاوه با اشاره به اینکه کار بزرگی در تصفیه خانه فاضلاب سنندج انجام شده است، گفت: انشاالله هرچه سریعتر بودجه مورد نیاز ارتقای تصفیه خانه فاضلاب سنندج تامین شود.

وی با بیان اینکه دیوان محاسبات در کنار مدیرانی است که دنبال حل مشکل باشند، افزود: از همه ظرفیت‌های در اختیار برای پیگیری اتمام طرح توسعه تصفیه خانه فاضلاب سنندج استفاده خواهیم کرد.

تخت شاهی مدیرعامل آبفا کردستان نیز ضمن ارائه گزارشی از نحوه فعالیت تصفیه خانه فاضلاب سنندج، جداسازی آب‌های سطحی از فاضلاب را یک نیاز ضروری دانست و گفت: این کار در سنندج عقیم مانده و باید آب‌های سطحی توسط شهرداری سنندج هدایت و مدیریت شود چرا که ورود این آب‌های سطحی به تصفیه خانه فاضلاب فشار زیادی به تصفیه خانه وارد و موجب استهلاک آن می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تصفیه خانه فاضلاب سنندج جزو تصفیه‌خانه‌های برتر کشور است، عنوان کرد: متاسفانه برنامه‌ای برای استفاده از پساب فاضلاب در استان وجود ندارد که لازم است این کار توسط جهاد کشاورزی انجام شود.

تخت شاهی با تاکید بر اینکه فرایند کامل در تصفیه خانه فاضلاب سنندج انجام می شود، گفت: نگرانی اصلی ما افزایش ساخت و سازهای بی رویه و گسترش روزافزون مناطق منفصل شهری است که موجب افزایش حجم فاضلاب ورودی می شود و ساماندهی فاضلاب این نواحی بودجه ای طلب می کند که امیدواریم هرچه سریعتر تامین شود.

مدیرعامل آبفا کردستان با بیان اینکه شیرابه زباله موجب آلودگی منابع زیرزمینی آبی می شود گفت: کار مهمی که در تصفیه خانه فاضلاب سنندج انجام شد اتصال این شیرابه ها به تصفیه خانه فاضلاب است که موجب جلوگیری از آلودگی منابع آبی زیرزمینی می شود.

 

تامین بودجە مورد نیاز برای ارتقاء تصفیە‌خانە فاضلاب سنندج