تعدادی از پدران شهدای شهرستان مهریز تجلیل شدند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، این آیین معنوی همراه با برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری شامل اجرای سرود، شعرخوانی، مداحی و تواشیح در سالن شکیب شهر مهریز برگزار شد .

همچنین سرپرست فرمانداری مهریز در سخنانی با تبریک میلاد حضرت علی (ع) در خصوص نقش پدر خصوصا پدر شهیدان مطالبی بیان کرد.

محمد دهقان بنادکی یاد و خاطره پدران آسمانی شهیدان را گرامی داشت و ادامه داد: عزت و اقتدار امروز کشور مدیون جانفشانی و صبر و مقاومت خانواده های شهیدان است .

وی اظهارکرد: تکریم پدران و پیشکسوتان به خصوص پدران شهدا یک رسالت دینی، ملی و انقلابی است و باید سالانه پیگیری و اقدام شود.

همچنین در این مراسم که از سوی فرمانداری مهریز برگزار شد با اهدای  شاخه‌ های گل از پدران شهدا و پیشکسوتان تجلیل کردند.

مشابه این مراسم از سوی بخشدار مرکزی مهریز با حضور در برخی روستاها از پدران شهدا و پیشکسوتان روستاها برگزار شد، و از آنها تجلیل به عمل آمد.

مردم شهرستان مهریز ۳۱۳ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردند و هم اکنون حدود ۸۰ پدر شهید منطقه در قید حیات هستند.

ویژه برنامه‌های میلاد باسعادت حضرت علی(ع) و روز پدر امروز و دوشنبه شب هم با حضور جمعی از مردم به خصوص جوانان و با همکاری تشکل های فرهنگی و مذهبی برگزار شد.   

سالروز ولادت مظهر همه خوبی‌ها امام‌علی(ع)، مردی که با آمدنش گستره آفاق را روشن، شجاعتش شجاعت تمامی شجاعان را بی رنگ و عدالت را تفسیری عاشقانه کرد.

او که تجلّیِ هستی و مظهر ایمان است و این روز بهانه‌ای است برای قدردانی از زحمات پدرانی که قامت استوار و گام‌های استوارتر آن‌ها حرف‌ها برای گفتن دارد و با تمامی وجود برای خوشبختی فرزندانشان تلاش می‌کنند.

۱۳ رجب المرجب سالروز ولادت باشکوه امیرالمومنین حضرت علی (ع) نخستین امام شیعیان در تقویم رسمی ایران به عنوان روز پدر نامگذاری شده است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

*** ۲ خیّر یزدی ۳۰۰ میلیون ریال به مناسبت روز پدر برای آزادی زندانیان کمک کردند

 به  گفته مدیر نمایندگی ستاد دیه یزد ۲ خیّر به مناسبت روز پدر با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال زمینه آزادی تعدادی از زندانیان جرایم غیرعمد مالی را در استان فراهم کردند. 

سید مسعود عظیمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آنها هدف خود را کمک به آزادی زندانیان در آستانه میلاد باسعادت حضرت علی (ع) ، روز پدر و فرهنگ‌سازی و کمک به آزادی زندانیان محکوم مالی ذکر کردند.

وی با قدردانی از همکاری مردم نوعدوست و خیّران در این امر مهم خداپسندانه در استان ادامه داد و ستاد دیه شهرستان های استان آماده جذب کمک‌های مردم فداکار برای رهایی مددجویان زیر پوشش است .

این مسئول از خیّران خواست، کمک‌های خود را به حساب‌ ستاد دیه به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳۶۶۵۵  واریز کنند.

به گفته عظیمی، شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد  برای پاسخگوی به سئوال‌های عموم خیّران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شد که می‌توانند در این مورد اقدام کنند.

از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۵۶ نفر با ۱۲۱ میلیارد ریال کمک خیران از زندان در استان آزاد شدند و سال ۱۳۹۹ هم با همکاری مردم و خیّران  ۳۳۵ مددجوی محکوم جرایم غیرعمد مالی با پرداخت ۱۱۰ میلیارد ریال از محل کمک‌های خیّری در استان یزد آزاد شدند.

یزد یک میلیون و ۲۳۶ هزار نفر جمعیت دارد که حدود سه هزار و ۵۰۰ نفر در ندامتگاه های استان دوره محکومیت خود را سپری می‌کنند که از این تعداد ۶۷ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی  هستند. 

حضرت علی(ع) نخستین پیشوای شیعیان در سیزده رجب سال سی‌ام عام الفیل و ۲۳ سال پیش از هجرت پیامبر(ص) در خانه خدا و از مادری به نام فاطمه بنت اسد دیده به جهان گشود.

             

تعدادی از پدران شهدای شهرستان مهریز تجلیل شدند