مدیران رویکردهای مردمی داشته باشند/وامداری مدیران مسیر توسعه را منحرف می‌کند

خبرگزاری ایسنا

«سیدمحمدرضا حسینی» در آیین معارفه اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، اظهار کرد: تغییر در سطح مدیران باید موجب ارتقای سازمان شود حال اگر خدمت به مردم به حق ادا شود یقیناً شاهد این تحولات خواهیم بود. بنابراین از مدیریت جدید انتظار می‌رود با بسیج ظرفیت‌های استان، دِینی خود را نسبت به مردم استان ایلام سرعت ببخشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار با بیان اینکه این تغییر مدیریتی یک شروع جدید است، افزود: مردم به دولت جدید بخاطر تفکر مردمی بودنش امید دارند و همین امر باید باعث شود تغییر ایجاد شده منجر به تغییر رویکردها و به دنبال آن جذب رضایت مردم باشد.

وی با تاکید بر اینکه باید مدیران فلسفه‌ی عدالت را مدام مرور کنند، خاطر نشان کرد: اگر منتظر امام زمان (عج) هستیم باید وقتی صاحب مسئولیتی می‌شویم به گونه‌ای عمل کنیم که رفتار و عملکرد به صورتی باشد که مردم را به سوی خداوند راهنمایی کند. اگر مسئول ما تنها با هدف خدمت به مردم پا به عرصه بگذارد و خود را وام‌دار فلان مقام و مدیر نداند و گوش شنوای مردمش باشد به عزت خواهد رسید.

حسینی با اشاره به اینکه مسئولیت در نظام اسلامی ارزشمند و عزیز است، تاکید کرد: اگر مسئولی به خطا برود، برای خدمت به مردم نیامده باشد و گوش به فرمان و وامدار جریان‌های سیاسی باشد حتما مسیر خدمت را به انحراف خواهد کشاند.

وی با اشاره به اینکه برای برقراری عدالت باید الگو در خدمت رسانی و در عین حال مردمی گونه باشیم، ادامه داد: مسئله مهم در برقرار عدالت دادن هزینه است و چه بهتر مسئولین خود را هزینه کنند تا جامعه در مسیر عدالت حرکت کند و به تبع آن زیردستان نیز با الگوگیری از مسئولین معتقد به اسلام و نظام فعالیت‌های موازی با تفکرات صحیح و ناب اسلامی خواهند داشت.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت کار با تاکید بر اینکه نظام ما مردمی است نه شاهنشاهی، یادآوری کرد: متاسفانه مدل مدیریتی ما از ریل عدالت محوری خارج شده و مردمی نیست و با ایجاد تغییرات در سطح مدیران به دنبال پیگیری امور مردم باشیم و بپذیریم اگر اعتقاد به منجی داریم با مدل‌های صحیح مدیریتی و رفتاری زمینه‌ی ظهور را فراهم کنیم.

وی اضافه کرد: مدیر خود را مدیون امام، شهدا و مردم بداند نه فلان جریان سیاسی. باید هدف از انتصابات خدمات رسانی به مردم باشد که اگر مطابق با میل جریان‌های سیاسی به افراد مسئولیت واگذار شود توسعه رخ نمی‌دهد و امیدواریم توسعه‌ی استان با اتخاذ رویکردهای جدید و همراهی استاندار و دستگاه‌های دیگر محقق شود.

مدیران رویکردهای مردمی داشته باشند/وامداری مدیران مسیر توسعه را منحرف می‌کند