وزیر آموزش و پرورش: بیش از ۱۴ هزار کلاس درس امسال به بهره‌برداری رسید

خبرگزاری ایرنا :

یوسف نوری روز سه‌شنبه در نشست با فرهنگیان نیشابور در مدرسه تاریخی خیام این شهر اظهار داشت: امسال دولت برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام خیران مدرسه‌ساز اعتباری افزون بر ۲ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان اختصاص داد که این رقم در سال آینده به ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر پنج‌ هزار طرح آموزشی در کشور در دست ساخت است که تعداد قابل توجهی از آنها سال آینده بهره‌برداری می‌رسند و براساس پیش‌بینی ها و با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، اکنون بطور میانگین برای ساخت هر کلاس درس یک میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

نوری خاطرنشان کرد: اعتبارات حوزه مدرسه‌سازی در پیوست یک قانون بودجه در سال ۱۴۰۰ بالغ بر چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان بود که این عدد در بودجه سال آینده به بیش از ۶ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است و با احتساب اعتبارات ردیف‌های متفرقه و مشارکت خیران مدرسه ساز در احداث فضاهای آموزشی، پیش‌بینی می‌کنیم مجموع اعتبارات بخش مدرسه سازی سال آینده به بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان برسد.

وزیر آموزش و پرورش امروز علاوه بر افتتاح و یا کلنگ زنی ساخت پنج طرح آموزشی در نیشابور و تربت حیدریه، با فرهنگیان این شهرستانها دیدار کرد.

مرکز شهرستان ۴۰۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

وزیر آموزش و پرورش: بیش از ۱۴ هزار کلاس درس امسال به بهره‌برداری رسید