ارتقای فرهنگی با دستورالعمل و بخشنامه محقق نمی‌شود

خبرگزاری ایسنا

محمدرضا جان‌نثاری، امروز (یکشنبه، ۲۵ اردیبهشت)در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان که در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: ۴۳ سال از انقلاب می‌گذرد و با شروع چهل سال دوم انقلاب شاهد جهش‌های بزرگ و موفقیت‌های بسیاری در همه حوزه‌ها بوده‌ایم و با وجود مشکلات اقتصادی با همت و اراده مسئولان از این چالش هم گذر خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: مسئله مهمی که باید به آن توجه کرد این است در کنار اقتصاد که دغدغه امروز مردم است توجه به فرهنگ داشته باشیم چرا که بی‌توجهی به فرهنگ خسارات جبران‌ناپذیری به بار می‌آورد.

جان‌نثاری با بیان اینکه فرهنگ حاصل سبقه هزاران ساله تمدن‌ ایرانی اسلامی است، تصریح کرد: امروز باید اعتراف کنیم سطح فرهنگ جامعه ما متناسب با تراز انقلاب اسلامی نیست و  با وجود قله‌های بزرگ فرهنگی در اصفهان در شئون مختلف فرهنگ جامعه کاستی‌هایی داریم که باید به با ارتقاء فرهنگ عمومی تلاش کنیم تا  جامعه را به تراز انقلاب اسلامی برسانیم.

به گزارش ایسنا، معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان بر فراهم کردن بستر برای رشد  فرهنگ تأکید کرد و گفت: باید رسیدگی به هنر  را مردمی‌ و از اندیشه و فکر هنرمندان بیشتر استفاده کنیم، زیرا ارتقا بخشی و پیشرفت فرهنگی جز با مشورت با اهالی فرهنگ اتفاق نمی‌افتد و رشد فرهنگی با دستورالعمل و ابلاغیه ایجاد نمی‌شود، تنها با کمک اصحاب فرهنگ و هنر است که می‌توان فرهنگ عمومی را ارتقا داد.

وی با اشاره به اینکه مشورت با اصحاب فرهنگ باید واقعی باشد، ادامه داد: روزگار بسیاری طی می‌شود تا فردی مثل فرشچیان متولد شود، بنابراین باید قدردان هنرمندان بود و برای ارتقای فرهنگ از ظرفیت آنها استفاده کرد.

همچنین رمضانعلی معتمدی، مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد استان اصفهان گفت: آنچه انجام دادیم لازم به بیان نیست و ما برای سپاسگزاری از همه کسانی که این مدت به ما کمک کردند این جا هستیم و خدا را شاکریم که فرصت داد تا اتفاقات خوبی برای فرهنگ استان رقم بزنیم.

وی ادامه داد: در اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان خدمتگزار خواهیم بود و برای تعمیق فرهنگ کتابخوانی در استان و تحقق بخشیدن به فرامین مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتابخوانی تلاش می‌کنیم.

https://criticalstrike.ir/16/05/2022/%d8%a7%d8%b1%d8%aa%d9%82%d8%a7%db%8c-%d9%81%d8%b1%d9%87%d9%86%da%af%db%8c-%d8%a8%d8%a7-%d8%af%d8%b3%d8%aa%d9%88%d8%b1%d8%a7%d9%84%d8%b9%d9%85%d9%84-%d9%88-%d8%a8%d8%ae%d8%b4%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87/