اردبیل با دغدغه ساختار ناهمگون روبروست

خبرگزاری ایسنا

حمید رفیعی در نشست با مجمع مطالبه‌گران در اردبیل اظهار کرد: ساختار تصمیم‌گیری در حوزه زیباسازی و منظر شهری تخصصی و کارشناسی نیست و در دوره جدید فعالیت سعی کردیم تا با همراهی اعضای شورای شهر، کارشناسان و متخصصان هدف‌گذاری‌ها را در این بخش به شکل علمی و درست انجام دهیم.

وی تصریح کرد: ما همچنان در شهر اردبیل با دغدغه ساختار ناهمگون زیباسازی فضای شهری روبه‌رو هستیم چرا که طراحی گذشته به شکل صحیح اتفاق نیفتاده و به نوعی در بحث ترافیک و معضلات آن با بافت تار عنکبوتی در معابر شهری روبه‌رو هستیم.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اردبیل گفت: متأسفانه در ساخت شهرک‌های جدید حتی ساختار درست خیابان‌کشی و توسعه فضای سبز را به صورت مطلوب شاهد نیستیم و در یک اقدام غلط که در حقیقت نامتوازن بودن سیما و منظر شهری را می‌رساند گاه با مبلمان زننده روبه‌رو هستیم که نمونه آن را در رنگ کردن جداول شاهد و ناظر هستیم.

رفیعی افزود: هر چند توسعه فضای سبز در سال‌های اخیر مورد توجه شهرداری بوده اما گستره فعالیت‌ها در این حوزه به تناسب رشد شهر اتفاق نیفتاده است.

وی از فضای سبز به عنوان سفره رنگین شهری یاد کرد و ادامه داد: ما در کنار توسعه فضای سبز، زیباسازی مناطق مختلف شهر اردبیل را با نورپردازی، نصب المان‌ها و یادمان‌های مختلف شاهد هستیم و سعی ما بر این است تا تمرکز جدی در این حوزه داشته باشیم.

رفیعی از ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر بر اساس مصوبه شورای شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: تمامی تابلوهای تبلیغاتی در سطح شهر ساماندهی می‌شوند تا جلوی آلودگی و اغتشاش بصری گرفته شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: سعی ما بر این خواهد بود تا ما بتوانیم حرکت‌ها و برنامه‌ریزی‌های مناسبی را در سیما و منظر شهری انجام دهیم هر چند که شهر اردبیل به دلیل اقلیم و آب و هوای سخت و خشن با دمای فصل رشد مناسب روبه‌رو نیست.

رفیعی وجود 2 جریان باد خزری و گرمیج را در اردبیل نابودکننده برای رشد گیاهان و درختان اعلام کرد و گفت: 6 ماه از سال با وزش بادهای خزری و 6 ماه با بازش بادهای گرمیج در اردبیل روبه‌رو هستیم که رشد گیاهان را در این شهر کند کرده است.

مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری اردبیل بیان کرد: تنها صنوبر و برخی دیگر از گونه‌های درختی امکان رشد آن هم به صورت کند در شهر اردبیل دارد که انتظار می‌رود در کشت گونه‌های مختلف نیز توجه واقعی را داشته باشیم.

اردبیل با دغدغه ساختار ناهمگون روبروست