فاصله زیاد سرانه خوابگاه دانشجویی علوم پزشکی خراسان شمالی با میانگین کشوری

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، دکتر سید احیاء سیدی ۲۵ اردیبهشت ماه در نشست اصحاب رسانه با معاونت دانشجویی و فرهنگی و معاونت تحقیقات و فناوری خراسان شمالی اظهار کرد: اکنون ۲ هزار و ۱۰۰ دانشجوی آقا و خانم در دانشگاه علوم پزشکی استان مشغول به تحصیل هستند، که از این تعداد ۶۰۷ نفر دانشجوی خانم در خوابگاه های دخترانه و ۳۷۴ دانشجوی آقا نیز در خوابگاه های پسرانه اسکان دارند.

وی افزود: همچنین ۱۴۰ دانشجوی خانم علوم پزشکی خراسان شمالی نیز در خوابگاه دانشجویی دانشگاه آزاد اسکان دارند که طبق تعاملاتی که با دانشگاه آزاد داشته ایم توانستیم برای این دانشجویان ۵۰ درصد تخفیف در پرداخت شهریه بگیریم.

سیدی با اشاره به احداث خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشجویی دختران، ادامه داد: کارهای مقدماتی این خوابگاه دانشجویی در مجموعه پردیس تخت ارکان بجنورد با اعتباری حدود ۵۰ میلیارد تومان از طریق وام انجام شده است و سوم خرداد به مناسبت فتح خرمشهر کلنگ زنی آن آغاز می‌شود.

وی اضافه کرد: همچنین فاز دوم خوابگاه دانشجویی ۱۶ آذر پسران با ظرفیت اسکان ۱۶۰ دانشجو که سلف سرویس هم در آن بخش قرار داد با اعتباری حدود ۱۸ میلیارد تومان از محل وام در حال اجرا است.

سیدی در خصوص نیاز به خوابگاه های متاهلین برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: برای تامین خوابگاه های متاهلین نیز تاکنون نشست هایی با دانشگاه آزاد و جهاد دانشگاهی برای استفاده از ظرفیت خوابگاهی دانشگاه آزاد و خوابگاه های درون شهر داشته ایم که با توجه به مبالغی بالایی که مطرح کردند، هنوز موفق به تامین آن نشده ایم ولی همچنان پیگیر تامین خوابگاه این دانشجویان هستیم.

وی با اشاره به برنامه هایی که به مناسبت هفته خوابگاه ها اجرا می‌شود افزود: نشست دانشجویان در محل سلف سرویس خوابگاه ۱۶ آذر پسران با پلیس فتا در رابطه موضوع با آسیب های اجتماعی فضای مجازی، برگزاری مسابقات فوتسال ۳ جانبه به صورت نمادین بین کارکنان معاونت دانشجویی و فرهنگی و دانشجویان ساکن در خوابگاه های شیروان و بجنورد، برگزاری مسابقات دارت برای دانشجویان ساکن در خوابگاه ۱۶ آذر پسران و در مجموعه ورزشی دانشگاه انقلاب برای دختران از جمله برنامه های این هفته است.

وی در ادامه گفت: برگزاری نشست صمیمی دانشجویان خانم ساکن در خوابگاه های الزهرا، آزاد و شهید مدنی اسکان دارند با پلیس فتا با موضوع آشنایی با آسیب های اجتماعی فضای مجازی، برگزاری جشنواره غذای ساده دانشجویی، برگزاری ایستگاه سلامت در ورودی کلیه خوابگاه های دانشجویی ، برگزاری کارگاه آموزشی طب سنتی در محل دانشکده شیروان و سالن شهید نودهی دانشکده پرستاری و مامایی، پیاده روی و و اردو برای دانشجویان خانم ساکن در خوابگاه های دانشجویی بجنورد و شیروان در محل مجموعه رویین اسفراین و… از دیگر برنامه های هفته خوابگاه ها است.

https://criticalstrike.ir/16/05/2022/%d9%81%d8%a7%d8%b5%d9%84%d9%87-%d8%b2%db%8c%d8%a7%d8%af-%d8%b3%d8%b1%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%a8%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%af%d8%a7%d9%86%d8%b4%d8%ac%d9%88%db%8c%db%8c-%d8%b9%d9%84%d9%88/