بازرسی از ۹۵ درصد نانوایی ورامین طی دو روز

خبرگزاری ایسنا

مجید درویشی ظهر دوشنبه ۲۶ اردیبشهت ماه در جلسه کارگروه آرد و نان شهرستان ورامین با اشاره به اجرای طرح ویژه نظارت بر نانوایی سطح شهرستان و ادامه این طرح تا دو ماه آینده خاطر نشان کرد: موضوع نان و تامین آن یکی از موارد خط قرمز نظام است و تامین نان در شهرستان ورامین یکی از موضوعات اصلی مجموعه فرمانداری می باشد و طی دو روز از اجرای این طرح بیش از ۹۵٪ از نانوایی سطح شهرستان ورامین با حضور ۱۱ تیم بازرسی در چندین نوبت بازرسی شد.

وی خاطر نشان کرد: ۳۲۶ نانوایی در سطح شهرستان ورامین وجود دارد که گزارشات بازرسان صورت پذیرفته حاکی از وجود تخلف در ۱۵۷ واحد از این نانوایی ها را اثبات میکند.

نماینده عالی دولت در ورامین بیان کرد: عرضه آرد خارج از شبکه، تعطیلی غیر مجاز واحد نانوایی، کم فروشی، فروش اجباری، نبود بهداشت از عمده ترین تخلفات واحدهای بازرسی شده است.

درویشی با اشاره به برخورد قاطع با متخلفین اظهار کرد: ۲ واحد نانوایی در سطح شهرستان ورامین پلمپ و برای دیگر واحد های متخلف جرایمی از جمله کسری ۱۰ تا ۱۵ درصدی سهمیه  آرد نانوایی های متخلف، تذکر و درج در پرونده، معرفی به تعزیرات حکومتی صادر شد.

فرماندار ورامین در پایان سخنان خود خاطر نشان کرد: افزایش ساعات نانوایی ها در بعضی از مناطق شهرستان ، توزیع سهمیه آرد های نانوایی متخلف در دیگر نانوایی همان منطقه ، نظارت و بازرسی از واحد های فانتزی پزها و قنادی ها ،نصب بنر ساعات کاری نانوایی ها، برخورد قاطع  دستگاه های نظارتی با دلالان آرد، ممنوعیت تردد آرد بدون مجوز، جزء مصوبات این جلسه از کارگروه آرد و نان شهرستان ورامین می‌باشد.

بازرسی از ۹۵ درصد نانوایی ورامین طی دو روز