کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر برگزار می‌شود

خبرگزاری ایسنا

علی موحدی صبح دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: اولین کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر در سوم خرداد با توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و جهت ترویج فرهنگ شهادت و گسترش ارزش‌های ناب شهادت در آموزش و پرورش استان بوشهر و بنا به ضرورت آن برگزار خواهد شد.

وی ضمن اشاره به تاثیر معنوی شهدا در مدارس، خاطرنشان کرد: ۵۸۲ یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی و ۱۸ پیش کنگره در همه ۱۸ منطقه و شهرستان‌های استان بوشهر با محوریت شهدای فرهنگی و دانش آموز برگزار و تاثیر بسیاری در فضای معنوی داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: برای اولین بار در کنار راه‌اندازی کانال ویژه معرفی شهدای فرهنگی در شبکه شاد، سایت ویژه‌ای به‌همت اداره اطلاع رسانی و فناوری اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر جهت بارگذاری اطلاعات و آرشیوهای کامل شهدای فرهنگی و دانش آموز راه اندازی شده است که برای نوشتن زندگی نامه، کتاب و پژوهش و تحقیق می‌توان مورد استفاده قرار داد.

موحدی افزود: دو شهید شاخص فرهنگی یعنی علیرضا ماهینی به عنوان شهید شاخص فرهنگی و شهید حسین صافی به عنوان شهید شاخص دانش آموز معرفی و کتاب شهید نامه برای این دو شهید نوشته شده است که روز کنگره رونمایی می‌شود.

وی تصریح کرد: طرح ویژه‌ای که در دست اجراست، طرح شهید سلیمانی است که در این طرح برای اولین بار حدود ۵۲ زمین مصنوعی و ۲۰ سالن سرپوشیده دانش آموزی با اعتبار ۳۰ میلیارد تومان در مدارس احداث شود که واقعاً یک انقلاب در فضای ورزشی دانش آموزی است که بعد از انقلاب بی‌سابقه است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر تصریح کرد: مستند ۵ شهید حسینی مقدم روستای سربست، منطقه سعدآباد، شهرستان دشتستان، حال ساخت است و اکران فیلم موقعیت مهدی برای دانش آموزان، خانواده‌های آن‌ها و همکاران فرهنگی یکی دیگر از برنامه‌های این کنگره است.

موحدی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جانبی کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز، ویژه برنامه‌ای در دبیرستان فتح المبین گناوه با ۲۲ شهید دانش آموز که ۱۳ شهید خود را در عملیات فتح المبین تقدیم کرده است، می‌باشد که در نوع خود در کشور بی نظیر است.

این مقام مسئول اذعان کرد: خط اورژانس اجتماعی دانش آموزی وابسته به طرح نماد با شماره تلفن ۱۵۷۰ در حال ارائه خدمات مشاوره‌ای به دانش آموزان، همکاران فرهنگی و خانواده‌ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر اضافه کرد: ستاد برگزاری کنگره در تمام ۱۸ منطقه شهرستان استان بوشهر با همکاری ۹۰ نفر از همکاران فرهنگی در سطح استان تشکیل و در حال فعالیت است و حدود ۳۰ جلسه ستاد استانی برای هماهنگی‌های لازم برگزاری کنگره و ۵ جلسه با دستگاه‌های مرتبط استانی برگزار شده است.

موحدی تصریح کرد: روز کنگره، نمایشگاهی از ادوات نظامی در محل برگزاری کنگره با همکاری سپاه امام صادق استان بوشهر، منطقه دوم نیروی دریایی و بنیاد حفظ نشر و ارزش‌های دفاع مقدس و با حضور همه خانواده‌های شهدای فرهنگی و دانش آموز برپا خواهد شد.

وی افزود: یکی دیگر از برنامه‌های جانبی کنگره، برگزاری شب شعر با مرکزیت شهر دیر می‌باشد از همه شاعران مربوطه در این شب شعر دعوت به عمل می‌آید.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر بیان کرد: تولیدات محتوایی شامل روایتگری، خاطره‌گویی، کلیپ، موشن و.. با توجه به ظرفیت هر شهرستان تولید شده است و ویژه برنامه شب سوم خردادماه با حضور مداح کشوری یعنی جناب آقای بنی فاطمی، دانش آموزان و عموم مردم در گلزار شهدای بهشت صادق شهر بوشهر برگزار خواهد شد.

موحدی خاطرنشان کرد: در حوزه تولید محتوای چند رسانه‌ای حدود ۱۶ رتبه برتر کشوری در سراسر استان بوشهر کسب کرده ایم که همزمان ۵ همکار فرهنگی ما تولیدات ملی برای آموزش و پرورش کشور انجام می‌دهند.

وی اضافه کرد: روز کنگره، نمایشگاهی از ادوات نظامی در محل برگزاری کنگره با همکاری سپاه امام صادق استان بوشهر، منطقه دوم نیروی دریایی و بنیاد حفظ نشر و ارزش‌های دفاع مقدس و با حضور همه خانواده‌های شهدای فرهنگی و دانش آموز برپا خواهد شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر عنوان کرد: نمایشگاه کتاب در سالن باهنر شهر بوشهر که از هفته قبل راه اندازی شده است یکی دیگر از برنامه‌های جانبی کنگره است.

کنگره شهدای فرهنگی و دانش‌آموز استان بوشهر برگزار می‌شود