اختلافات را در کنار هم حل کنید و به فضای مجازی و کوچه و بازار نکشانید

خبرگزاری ایسنا

حجت الاسلام احسان ترکاشوند در خطبه های نماز جمعه امروز در ملایر پس از توصیه به تقوای الهی، اظهار داشت: طبق فرموده رسول خدا( ص) ، هنگام برگزاری نماز جمعه، فرشتگان خدا در ابتدای مصلی می ایستند و نام هر کس را که وارد مصلی می شود می نویسند تا گناهانش بخشیده شود.
ترکاشوند با اشاره به اقسام مختلف جهاد، گفت: جهاد اکبر همان مبارزه با نفس اماره است و ماه رجب فرصت مناسبی برای انجام این جهاد است.
وی با بیان اینکه در جهاد کبیر یا سیاسی باید مراقب باشیم که دشمنان نکات مثبت را تحریف نکنند، افزود: جهاد عظیم خدمت رسانی به برادر مسلمان و جهاد افضل یا جهاد اجتماعی همان عدالت اجتماعی و امنیت بخشی به جامعه است.
ترکاشوند با اشاره به جهاد خانواده، مطرح کرد: هیچ بنایی نزد خداوند محبوب تر از ازدواج نیست و تلاش یک مرد برای بدست آوردن لقمه حلال برای خانواده خود و یا مدیریت خانه توسط زن، جهاد در راه خداست.
امام جمعه موقت ملایر جهاد اعظم را جهاد تمدن سازی و زمینه سازی برای فرج حضرت مهدی( عج) دانست و گفت: عنصر زمان شناسی، دشمن شناسی، موضوع شناسی و مخاطب شناسی چهار عنصر مهم جهاد تبیین است.
وی با تاکید بر ضرورت تشویق جوانان به ازدواج و سپس افزایش جمعیت، ادامه داد: امروز حافظان امنیت کشور روز به روز مقتدرتر می‌شوند چرا که  زمانی ما نخ بخیه را وارد می‌کردیم اما امروز به جایی رسیدیم که سپاه پاسداران موشک قاره پیما تولید می‌کند.
ترکاشوند تصریح کرد: رسیدگی و کمک به محرومان در حوزه کمک های معیشتی و بیمارستان ها از جمله خدمات نیروهای مردمی و بسیج در دوران بیماری کرونا است.
امام جمعه موقت ملایر با بیان اینکه امروز انقلاب ما زنده و زاینده است، گفت: اگر در حوزه ی تقویت دانشمندان هسته ای و انرژی هسته ای نکوشیم، ۱۵ سال دیگر قابل جبران نیست.
ترکاشوند ادامه داد: مادامی که تمامی ارکان پیشنهادی جمهوری اسلامی در مذاکرات وین به توافق نرسد، هیچ توافقی انجام نخواهد شد و باید پس از برداشته شدن همه تحریم ها، راستی آزمایی صورت بگیرد.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: در این جشنواره فیلم های خوبی تولید می شود اما در خلال آن، به مکانی برای عرضه مد و لباس تبدیل شده است.
ترکاشوند ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات شبانه روزی سرهنگ سید جواد حسینی فرمانده سابق سپاه ناحیه ملایر و تبریک ارتقا مسئولیت وی در استان، افزود: طبق فرموده ی امام علی ( ع)، ابزار ریاست این است که سعه صدر و سینه ی گشاده داشته باشیم و انتقاد پذیر و خویشتن دار باشیم.
امام جمعه موقت ملایر با بیان اینکه دوره ی مسئولیت کوتاه است، خطاب به مسئولان گفت: در جایی که می توان اختلافات را در کنار یکدیگر حل کرد، آن را به کوچه و خیابان و فضای مجازی نکشانید چرا که مردم خود مشکلات اقتصادی و معیشتی بسیاری دارند.
وی ادامه داد: مر قانون باید رعایت شود اما در همان قانون آمده است اگر کسی خدماتی داشت، مستلزم تخفیفات قانونی است که باید دقت شود چرا که بسیجیان در دوران شیوع بیماری کرونا و قائله سال ۹۶ ، کمک بسیاری به مردم و مسئولان کردند.

اختلافات را در کنار هم حل کنید و به فضای مجازی و کوچه و بازار نکشانید