باید در برابر تهاجم فرهنگی در فضای مجازی علیه دشمن مقابله کنیم

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام سیدمحمود حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، اظهار کرد: در قرآن کریم دو واژه داریم که از یک جهت با هم مشترک هستند، واژه قتال و جهاد که به معنی مبارزه، ولی باهم متفاوت هستند. هر جهادی قتال نیست ولی هر قتالی جهاد هم هست. قتال یعنی مبارزه مسلحانه و رودرو با دشمن است اما جهاد، مبارزه در راه اعتلای کلمه حق و تلاش و کوشش در راه حفظ ارزشهاست و این اختصاص به قتال نظامی ندارد.

وی افزود: چند نوع جهاد داریم، جهاد اکبر جهاد با نفس، یعنی مبارزه با شیطان درون و جهاد اصغر یعنی مبارزه با دشمن متجاوز که سرزمینمان را اشغال کرده باشد و جهاد کبیر جهاد سوم یعنی جهاد سیاسی به معنی چگونگی برخورد با دشمن است.

امام جمعه موقت رفسنجان در خصوص جهاد عظیم نیز گفت: جهاد عظیم در روایات اسلامی به معنی خدمت به مردم و کمک های مومنانه و برآورده کردن حاجت برادر مسلمان است، جهاد افضل یعنی جهاد اجتماعی و تلاش در راه برقراری عدالت و امنیت بخشی بر جامعه است.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: زن و شوهری که با تفاهم، شیرازه خانواده را حفظ می کنند جهاد آنها جهاد خانواده داری محسوب می شود که در این راستا حضرت علی (ع) می فرمایند جهاد بانوان، خانه داری و خوب کدبانوگری کردن و تربیت اولاد است.

وی با بیان اینکه کسانی که در هر موقعیتی قرار دارند آسیب همت را بالا می زنند و در مسیر خودکفایی کشور قدم برمی دارند، کار آنها جهاد محسوب می شود، یادآور شد: جهاد علمی و انقلاب فرهنگی یکی دیگر از انواع جهاد است.

امام جمعه موقت رفسنجان با اشاره به جهاد تبیین، تصریح کرد: جهاد تبیین تلاش در راه خنثی سازی تحریف و دروغ و شایعه پردازی های دشمن چه از طریق فضای حقیقی یا فضای مجازی است و کسی که در این راه تلاش کند دروغ های دشمن را خنثی و برکات انقلاب و نظام را بازگو نمایند و حمایت کند جهاد تبیین نموده است.

حجت الاسلام حسینی با تاکید بر اینکه وظیفه ما این است که در برابر تهاجم فرهنگی در فضای مجازی علیه دشمن مقابله کنیم، ادامه داد: امروز در جامعه فعلی فضای مجازی جنگ عقیده ها و فرهنگ هاست و اگر با این ابزار روز آشنا باشیم می توانیم تهدید را به فرصت تبدیل کنیم و اگر آشنا نباشیم دشمنان دل های جوانان را فتح می کنند.

وی خاطرنشان کرد: به فرموده مقام معظم رهبری، ما نمی توانیم تحریم های دشمنان را از بین ببریم اما می توانیم با نوع عملکردمان در مسائل اقتصادی و فرهنگی به مقابله با دشمن برویم، اقتصاد را مقاوم کنیم  تا ضربه پذیر نباشد.

به گفته وی جهاد اعظم نوعی دیگر از جهاد انتظار فرج امام مهدی(عج) است که تمدن جهانی اسلامی در سایه انتظار آن حضرت محقق می شود.

امام جمعه موقت رفسنجان همچنین با گرامیداشت ۲۹ بهمن ماه سالروز قیام مردم تبریز و آذربایجان، گفت: مردم قم در ۱۹ دی قیام کردند و جمعی شهید شدند، ۴۰ روز از آن واقعه، مردم تبریز برای تداوم آن قیام با برگزاری اربعین باعث رونق انقلاب شدند و قریب به ۷ نفر شهید و جمع زیادی بازداشت و مجروح شدند، شاه ملعون به خیال خودش آنها را خاموش کرد ولی غافل از اینکه نهضت امام راحل اربعین داشت و اربعین تبریزی ها را هم یزدی ها برگزار کردند و در نتیجه انقلاب ما توانست به پیروزی نهایی برسد.

باید در برابر تهاجم فرهنگی در فضای مجازی علیه دشمن مقابله کنیم