نفرات برتر هفته چهاردهم کورس اسبدوانی گنبدکاووس مشخص شدند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا، در دور نخست این مسابقات ۱۲ راس اسب‌ سه ساله نژاد ترکمن (maiden) به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند که اسب “گل جودر”، زودتر از دیگر اسب‌ها از خط پایان عبور کرد و اسب‌های “خان بیگلر گز” و “شاسلطان” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور دوم که ویژه اسب‌های بیش از سه‌ سال نژاد دوخون کلاس ۶ بود و با حضور ۹ راس اسب به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد، اسب “دیلا خانم” اول شد و اسب‌های “ساکانا” و “آی سونا” به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت در دور سوم روز نخست هفته چهاردهم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس ویژه اسب‌های سه ساله نژاد تروبرد (maiden) بود که با شرکت هشت راس اسب و به مسافت هزار و ۲۰۰ متر برگزار شد و در پایان اسب “پنسیلوانیا” با پیشی گرفتن از دیگر رقبا اول شد و اسب‌های “فرعون” و “توو آنا” به ترتیب مقام دوم و سوم را کسب کردند.

 در دور چهارم که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) بود، با شرکت پنج راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و اسب “مهیار” سریع‌تر از خط پایان گذشت و اسب‌های “مانا اردلان” و “ماشگانا” به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور پنجم این مسابقات نیز میان اسب‌های بیش از سه سال نژاد تروبرد کلاس ۲ بود که با شرکت هشت راس اسب و به مسافت هزار برگزار شد و در پایان اسب “توی استوری” اول شد و  اسب‌های “جانامون” و “تاواجیگ” به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور ششم نیز که ویژه اسب‌های سه ساله نژاد دوخون (maiden) بود، با شرکت ۱۰ راس اسب به مسافت هزار متر برگزار شد و اسب “مادیان گنج” سریع‌تر از خط پایان گذشت و اول شد و اسب‌های “کرال” و “المینای” به ترتیب رتبه دوم و سوم را از آن خود کردند.

رقابت در دور هفتم روز نخست هفته چهاردهم مسابقات سوارکاری کورس پاییزه – زمستانه گنبدکاووس نیز میان ۶ راس اسب‌ بیش از چهار سال نژاد دوخون (maiden) بود که به مسافت هزار متر با هم به رقابت پرداختند و در پایان اسب “خوجاین” اول شد و اسب‌های “جانان کو” و “ناز مرام” به ترتیب دوم و سوم شدند.

برگزار کنندگان روز نخست هفته چهاردهم این مسابقات در پایان مبلغ سه میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال جایزه نقدی به مالکان، مربیان و چابکسواران اسب‌های اول تا سوم پرداخت کردند.

قرار است روز دوم و پایانی این هفته از مسابقات سوارکاری گنبدکاووس عصر فردا جمعه هشت بهمن در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شود.

مسابقات اسبدوانی در شهرستان ۳۷۵ هزار نفری گنبدکاووس که از آن به‌عنوان پایتخت سوارکاری کشور یاد می‌شود، سال‌هاست که در قالب کورس بهاره و پاییزه با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان به این رشته ورزشی برگزار می‌شود.

مسابقات سوارکاری در بین مردم گلستان بویژه ترکمن‌ها علاقمندان زیادی دارد و این رخداد ورزشی بیش از یک دهه است علاوه بر گنبدکاووس در ۲ شهرستان آق قلا و بندرترکمن این استان نیز برگزار می‌شود.

مطابق تقویم اعلامی فدراسیون سوارکاری جمهوری اسلامی قرار است مسابقات اسبدوانی کورس پاییزه گنبدکاووس تا پایان اسفند ماه امسال برگزار شود.

نفرات برتر هفته چهاردهم کورس اسبدوانی گنبدکاووس مشخص شدند