بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

خبرگزاری ایرنا :

مشهد- رییس مرکز بهداشت شماره ۲ مشهد گفت: در اجرای قانون جامع کنترل و مبارزه ملی با دخانیات، پیشگیری از بیماری کرونا و صیانت از سلامت و بهداشت عمومی، طی بازدیدهای مستمر کارشناسان بهداشت محیط در مناطق زیرپوشش این مرکز ۲ هزار و ۶۳۱ قلیان کشف و نسبت به معدوم سازی آن اقدام شد. به گزارش دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر حمیدرضا قربان زاده با بیان اینکه استعمال دخانیات در افزایش بیماریهای قلبی و عروقی و بیش فشاری خون نقش موثر دارد و ریسک ابتلا به کرونا را نیز افزایش می‌دهد افزود: اتخاذ تمهیدات مناسب برای اجرای قانون منع استعمال مواد دخانی در اماکن عمومی با همکاری اداره اماکن نیروی انتظامی و دیگر دستگاه‌های متولی موجب پیشگیری و مقابله با شیوع کرونا و دیگر امراض مسری می‌شود. وی ادامه داد: با قدردانی از تلاش‌های کارشناسان واحد سلامت محیط و کار و اداره اماکن عمومی نیروی انتظامی ادامه داد: سامانه ۱۹۰ رسیدگی به شکایات بهداشتی آماده دریافت شکایت های مردمی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی از جمله موارد عرضه قلیان در اماکن عمومی است.

خلیل آباد- فرمانده انتظامی خلیل آباد گفت: کارآگاهان پلیس اگاهی با ردزنی های گسترده اطلاعاتی و چهره زنی پس از هماهنگی قضایی در اقدام غافلگیرانه سه متهم پرونده سرقت از طلا فروشی این شهر را دستگیر کردند. مهدی حسن زاده افزود: عصر ۲۲ آبان سرقت به عنف از یک طلافروشی در این شهر به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد و ماموران انتظامی و تیم های پلیس آگاهی شهرستان در محل حاضر شده و بررسی های اولیه را انجام دادند که با ردزنی های گسترده اطلاعاتی و چهره زنی عاملان سرقت شناسایی و دستگیر شدند. وی ادامه داد: تحقیقات از متهمان ادامه دارد.

مشهد- همایش بین‌المللی اقتصاد، اشتغال و تولید در آینه قرآن و عترت با محوریت علوم و تعالیم امام رضا (ع) در مشهد برگزار می‌شود. عادل پیغامی دبیر علمی این همایش به خبرنگاران گفت: صنایع و تولیدات فرهنگی، تربیتی و زیارت، صنایع و تولیدات کشاورزی، غذایی، زیست محیطی، دارویی، بهداشتی، ساختمانی و شهرسازی، ابعاد حقوقی و نظامهای نظارتی و کنترلی، کسب و کارهای کوچک و اقتصاد دانش بنیان، تجارت و تعاملات بین المللی، رسانه، تبلیغات و نهادینه سازی در جامعه از جمله محورهای این همایش است. مرتضی رجوعی رییس دانشگاه بین المللی امام رضا (ع) هم گفت: این همایش با همکاری آستان قدس رضوی، دانشگاه امام رضا (ع)، معاونت علمی ریاست جمهوری و ۲۰ موسسه آموزشی و دانشگاهی کشور از دهم اسفند به مدت ۲ روز برگزار خواهد شد.

بینالود- حمیدرضا رحیمیان طی مراسمی به عنوان سرپرست فرمانداری شهرستان بینالود (طرقبه شاندیز) معرفی شد. سید هادی طباطبایی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی در مراسم معرفی رحیمیان گفت: مدیران دولت باید معتقد و پایبند به مسائل اسلامی و انقلابی بوده و مدافع و مجری سیاستهای دولت باشند. در این مراسم از زحمات سیدحسن حسینی فرماندار سابق بینالود قدردانی شد. رحیمیان پیش از این در اداره کل اداری و مالی استانداری خراسان رضوی مشغول خدمت بود.

مشهد- حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد از سوی وزیر کشور به عنوان معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی منصوب شد. در بخشی از حکم انتصاب وی آمده است: به پیشنهاد استاندار خراسان رضوی و نظر به تجارب علمی و عملی جنابعالی به موجب این حکم به سمت معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران آن استان منصوب می‌شوید. وزیر کشور در این حکم افزود: امید است با اتکال به خداوند سبحان و توجه به موازین شرع مقدس اسلام و پیروی از منویات و تدابیر ولی امر مسلمین آیت‌الله العظمی خامنه‌ای و بهره گیری از آموزه‌های ارزشمند انقلاب اسلامی، مدیریت جهادی و عمل انقلابی، وظایف محوله را به نحو شایسته انجام و در همه امور امانت و تقوا را رعایت نمائید. حجت‌الاسلام گنابادی نژاد پیش از این معاونت تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی را بر عهده داشت.

خواف – مدیرعامل شرکت معادن سنگ آهن احیا سپاهان سنگان خواف از توزیع ۱۱۰ بسته لوازم تحریر در مجموع به ارزش ۲۲۰ میلیون ریال بین دانش‌آموزان مناطق روستایی بخش جلگه زوزن این شهرستان خبر داد. مجید معصومی ارزش هر بسته را ۲ میلیون ریال ذکر کرد و گفت: با شناسایی مناطق دورافتاده و محروم کمک‌های لازم برای ادامه تحصیل دانش‌آموزان این مناطق انجام می‌شود تا مشکلی در ادامه تحصیل نداشته باشند. مجتمع سنگ‌آهن سنگان خواف به عنوان یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌ آهن در جهان و تامین‌ کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌آهن در ایران است.

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی