مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

مشرق نیوز :

به گزارش مشرق، ۲۰ سال پیش، ساخت شاسی بلند های سه ردیفه مطرح شد و آئودی و ولوو اقدام به طراحی و ساخت این دست از خودروها کردند. Q۷ آئودی و XC۹۰ ولوو از جمله خودرو شاسی بلند این کارخانه خودروسازی هستند که در این گزارش آنها را مورد بررسی قرار داده ایم.

تمام تریم‌های ولوو با مجموعه‌ای از امکانات استاندارد از جمله کروز کنترل تطبیقی، هدایت بین خطوط، سنسورهای پارک عقب، هشدار نقاط کور و ترافیک متقابل، سیستم خواندن علائم جاده، کاهش تصادف و محافظ کمربند ایمنی روی هر صندلی ارائه می‌شوند.

یک پشت آمپری دیجیتال ۱۲.۳ اینچی مانند صفحه نمایش ۹.۰ اینچی در داشبورد به صورت استاندارد ارائه می‌شود. آئودی کروز کنترل را برای تریم‌های برتر و همچنین اطلاعات علائم راهنمایی و رانندگی و هشدار نقاط کور در نظر گرفته است. این خودرو دارای قابلیت کاهش برخورد از پیش است و آئودی دید در شب را به گزینه‌ای در بالاترین تریم‌ها ارائه می‌کند. آئودی همچنین دارای یک پشت آمپری دیجیتال ۱۲.۳ اینچی است. 

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

آئودی دو انتخاب موتور در Q۷ ارائه می‌دهد؛ یک موتور ۲.۰ لیتری توربو چهار سیلندر با قدرت ۲۴۸ اسب بخار و یک موتور ۳.۰ لیتری توربو V۶ بزرگتر که ۳۳۵ اسب بخار تولید می‌کند. هر دو دارای سیستم چهار چرخ متحرک و گیربکس خودکار هشت سرعته هستند.

ولوو چهار گزینه پیشرانه دارد، اگرچه همه از همان چهار پیشرانه ۲.۰ لیتری استفاده می‌کنند اما T۵ که با سیستم مجرک چهار چرخ موجود است، موتور را ۲۵۰ اسب بخار توربوشارژ می‌کند. T۶ (T۶ و T۸e AWD یکی هستند) دارای یک توربو و یک سوپرشارژر است که ۳۱۶ اسب بخار قدرت تولید می کند.

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

در T۸e، یک موتور پلاگین هیبریدی به کار رفته است که به لطف یک موتور الکتریکی، ۴۰۰ اسب بخار قدرت و ۴۷۲ پوند فوت تولید می‌کند؛ این خودرو می تواند فقط با برق نیز کار کند.

ولوو قیمت XC۹۰ را از ۴۸ هزار و ۳۵۰ دلار شروع می‌کند، نسخه R-Design اسپرت با قیمت ۵۶ هزار و ۱۰۰ دلار و نسخه Top Dog Inscription با قیمت ۶۲ هزار و ۶۰۰ دلار عرضه می شود که دارای امکانات اضافی مانند صندلی‌های دارای تهویه و سیستم صوتی Harman Kardon است.

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

مقایسه ولوو XC۹۰ با آئودی Q۷ +عکس

اگر کسی قصد داشته باشد AWD را به نسخه پایه اضافه کند با ۲۵۰۰ دلار بیشتر پرداخت کند؛ است، در T۶ باید ۷۹۵۰ دلار بیشتر پرداخت کرد. نسخه پلاگین با قیمت  ۶۷ هزار دلار شروع می‌شود. 

https://criticalstrike.ir/01/02/2022/%d9%85%d9%82%d8%a7%db%8c%d8%b3%d9%87-%d9%88%d9%84%d9%88%d9%88-xc%db%b9%db%b0-%d8%a8%d8%a7-%d8%a2%d8%a6%d9%88%d8%af%db%8c-q%db%b7-%d8%b9%da%a9%d8%b3/