درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات برای تولیدکنندگان روغن موتور ضروری است

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید‌کنندگان عباس تابش طی بخشنامه‌ای، تولید‌کنندگان عمده روغن موتور را ملزم به درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات خود کرد. 

 براساس این بخشنامه ؛ واحدهای تولید کننده عمده روغن موتور (شرکت نفت بهران ، سپاهان ، پارس و شرکت نفت ایرانول) ملزم به درج قیمت تولیدکننده روی کالا شدند.

رئیس سازمان حمایت تولید‌کنندگان و مصرف‌کنندگان در این بخشنامه تاکید کرد : بر حسب ابلاغیه مدیریت بازار کالاهای واسطه‌ای و نهایی از سوی وزیر  صمت و تصمیمات ستاد کارگروه مدیریت بازار کالاهای واسطه‌ای و نهایی در آذر ماه به منظور ایجاد شفافیت در نظام توزیع ، ایجاد رقابت در بازار ، تعدیل و واقعی نمودن قیمت‌ها و اصلاح نظام توزیع کالا و در راستای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی و اجحاف در حق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان تمامی واحدهای تولیدکننده روغن موتور مکلفند قیمت تولید محصولات خود را منطبق با مجموع هزینه‌ها و سود قانونی واحدهای تولیدی-وارداتی (درب کارخانه،عمده فروشی و خرده فروشی) با لحاظ مالیات بر ارزش افزوده بر روی بسته بندی ارائه نمایند.
همچنین ؛ با توجه به نزدیک شدن به ایام پایانی سال و به تبع آن افزایش سفرها و جابه‌جایی اقلام کالایی در سطح کشور انتظار می‌رود پالایشگاه‌های تولیدی ضمن اهتمام بر تولید و توزیع حداکثری محصولات خود ، نسبت به رعایت قیمت‌های مصوب با هماهنگی عاملین توزیع و صنوف مربوطه اقدام لازم را انجام دهند. 

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در راستای نظارت بهینه و مطلوب بر بازار که در روزهای پایانی سال با افزایش عرضه و تقاضا روبرو شده به منظور جلوگیری از تضییع حقوق مصرف کنندگان رعایت موارد فوق را از سوی  تولیدکنندگان و عرضه کنندگان  محصولات  روغن موتور لازم الاجراء می داند.

ضمناً ، نظارت بر بازار و روند فروش  انواع روغن موتور در دستور کار بازرسان این سازمان  و سازمان صمت استانها بوده ، لذا درخواست می شود در صورت مشاهده تخلف و عدم رعایت قیمت مصوب در هنگام فروش مراتب را در سامانه دریافت و رسیدگی به شکایات (124) این سازمان و سازمان صمت استانها اعلام تا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.


درج قیمت تولیدکننده بر روی محصولات برای تولیدکنندگان روغن موتور ضروری است