پنتاگون: نشانه‌‌ای از عقب نشینی نیرو‌های روسیه از مرز اوکراین وجود ندارد

باشگاه خبرنگاران جوان :

باشگاه خبرنگاران جوان – لوید آستین در نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل مدعی شد: می‌بینیم که روسیه در چند روز گذشته حتی بیش از ۱۵۰ هزار سرباز در امتداد مرز اضافه کرده و هواپیما‌های پشتیبانی خود در دریای سیاه را به حالت آماده باش در آورده است. هیچ نشانه‌‌ای از عقب نشینی نیرو‌های روسیه از مرز اوکراین وجود ندارد.

همچنین او در این نشست افزود: واشنگتن برخی از نیرو‌های خود را به منظور فرصت‌های آموزشی مشترک و قابلیت همکاری بهتر از آلمان به بلغارستان منتقل می‌کند.

کشور‌های ناتو به بهانه واکنش به ادعاهای خود مبنی بر حمله روسیه به اوکراین، نیرو‌های خود را به سمت مرز‌های شرقی این بلوک منتقل می‌کنند. مسکو بار‌ها این ادعا‌های بی اساس را رد کرده و از ائتلاف خواسته است که نیرو‌های خود را به پایگاه‌های خود بازگرداند.

در حالی که روسیه به دنبال یافتن راهی برای حل بحران کنونی است و وزیر خارجه روسیه از ارسال پاسخ‌های کشورش به پیشنهاد‌های آمریکا خبر می‌دهد، کشور‌های غربی به دنبال متهم کردن روسیه در این بحران هستند.

اورزولا فن درلاین، رئیس کمیسیون اروپا درباره عقب نشینی نیروهای روسیه از اوکراین گفت: «ما برای اعتماد به سخنانی که شنیده ایم به عمل نیاز داریم. ما هوشیار و متحد خواهیم بود و آماده ایم. ما به بهترین ها امیدواریم، اما برای بدترین ها آماده ایم. ما هنوز امیدواریم که صلح حاکم شود.»

لیز تراس، وزیر خارجه انگلیس نیز با انتشار مطلبی در نشریه دیلی تلگراف مدعی شد پوتین به دنبال آن است که بحران اوکراین را برای چند ماه ادامه دهد. هیچ شواهدی مبنی بر اینکه روسیه در حال عقب نشینی از مرز‌های اوکراین است، وجود ندارد.

پنتاگون: نشانه‌‌ای از عقب نشینی نیرو‌های روسیه از مرز اوکراین وجود ندارد