فعالیت‌های ورزشی دختران و مادران در روزهای پنج‌شنبه‌ و پسران و پدران در روزهای جمعه

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مراسم افتتاحیه آزادسازی مجموعه‌های ورزشی آموزش و پرورش با رویکرد خانواده محوری و برنامه‌های تربیتی و ورزشی که در مجموعه ورزشی شهید چمران برگزار شد، اظهار کرد: امروز شاهد آزادسازی فضاهای ورزشی برای تمام فعالیت‌های رایگان فرزندان با والدین در روزهای ۵شنبه و جمعه بودیم؛ این طرح در راستای اصل ۳۰ قانون اساسی است که اجرا خواهد شد.

وی افزود: همچنین این طرح در راستای سیاست‌های کلی تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش اجرا می‌شود.این امر علاوه بر آنکه در راستای اسناد فرا دستی است بلکه اهداف دیگری دارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: رکن اساسی، تربیت در خانواده است و ما هرچه ارتباط بین خانواده، فرزند و آموزش و مرورش را افزایش دهیم می توانیم به اهداف‌مان برسیم و در حقیقت اجرای این طرح، خروج آموزش از نظام تک ساحتی به ۶ ساحتی است و  یکی از آن ساحت‌ها، ساحت تربیت زیستی بدنی است و ورزش نیز از آن دسته به شمار می آید.

نوری با اشاره به تعداد مراکز آموزشی آماده برای اجرای طرح، خاطرنشان کرد:حدود ۴هزار فضای وزرشی داریم، در گام اول ۱۰۰۰ فضای وزرشی استعداد این را دارند که روزهای ۵شنبه و جمعه به خانواده ها خدمت کنند. روزهای ۵شنبه مادران و دختران و جمعه پسران و پدران در این اماکن ورزرشی فعالیت می‌کنند. در گام های بعدی نیز علاوه بر آماده سازی سایر اماکن ورزشی به سمت اماکن فرهنگی و هنری خواهیم رفت.

وی تاکید کرد:ما حدود هزار کانون فرهنگی هنری، ۱۰۰۰۰کانون پرورشی فکری و ۳۰۴ اردوگاه فرهنگی تربیتی داریم که زمینه خوبی را خواهند داشت برای طراحی برنامه هایی که در راستای سند تحول بنیادین و نیاز دانش آموزان و خانواده آماده شوند.

ادامه دارد


فعالیت‌های ورزشی دختران و مادران در روزهای پنج‌شنبه‌ و پسران و پدران در روزهای جمعه