بررسی پیشنهاد صدور مجوز برای تبدیل وضعیت استخدام مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از «پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت» مقام معظم رهبری در ۲۱ آذر ماه سال جاری در بیانات خود به مناسبت سالروز ولادت حضرت زینب کبری (س) و روز پرستار، با اشاره به اینکه «در برخی مقاطع از جمله در دوره کرونا فراخوان هایی برای کار پرستاری داده شده است اما با پرستاران قراردادهای کوتاه مدت بسته شده و پس از مدتی آنها را مرخص کرده اند» بر لزوم امنیت شغلی پرستاران تأکید فرمودند.

ایشان همچنین با بیان اینکه اجرایی کردن این امر از وظایف دولت برخواسته از اراده مردم شریف ایران محسوب می شود، خاطرنشان کردند: «امنیت شغلی کادر بهداشت و درمان یکی از موضوعات مهم است و تبدیل وضعیت استخدامی این عزیزان باید در اولویت نخست قرار گیرد».

با توجه به فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری و به منظور ارج نهادن به خدمات کارکنان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که در دوران شیوع بیماری کرونا در این سنگر با تلاش شبانه روزی درحال خدمات رسانی می باشند و همچنین با هدف افزایش رضایت شغلی این کارکنان در جهت حفظ و ارتقاء کیفیت خدمات سلامت، وزارتخانه مذکور پیشنهاد صدور مجوز برای تبدیل وضعیت استخدام کارکنان شرکتی، قراردادی، مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان این وزارتخانه و مؤسسات وابسته را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به دولت ارایه کرده است.

لازم به ذکر است، پیشنهاد یاد شده درحال حاضر در کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دولت در دست بررسی است.

صدور مجوز برای امضای موقت توافقنامه احداث پل اتومبیل رو مرزی بر روی رودخانه آستاراچای
هیأ‌ت دولت با هدف گسترش روابط اقتصادی و سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و همچنین توسعه تجارت برون مرزی و تقویت ظرفیت‌های جاده‌ای کشور، با صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای امضای موقت توافقنامه بین دو کشور برای احداث پل اتومبیل رو مرزی بر روی رودخانه آستاراچای موافقت کرد.

اصلاح مصوبه تخصیص اعتبار به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی

هیأ‌ت دولت به منظور تأمین نظر هیأ‌ت برررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی درخصوص مصوبه مربوط به تخصیص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی توسط سازمان برنامه و بودجه کشور برای اجرای برنامه‌های تبلیغاتی از ظرفیت‌های گردشگری کشور، مصوبه مذکور را اصلاح کرد.
به موجب اصلاحیه فوق، اعتبار یاد شده توسط سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها و برای راهنمایان گردشگری، در اختیار وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار می‌گیرد تا مطابق قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

دولت مصوبه مربوط به تعیین شرکت‌های دولتی دارای وظایف سیاست گذاری و حاکمیتی را اصلاح کرد

هیأ‌ت دولت با هدف تأمین نظر هیأ‌ت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین و رفع مغایرت قانونی درخصوص مصوبه مربوط به احتساب وظایف دو سازمان «حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان» و «هدفمندسازی یارانه‌ها» به عنوان وظایف سیاستگذاری و حاکمیتی، با اصلاح مصوبه مذکور موافقت کرد.
براساس اصلاح مصوبه فوق، وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه کشور مکلفند با همکاری سازمان اداری و استخدامی کشور ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، نسبت به ارایه پیشنهادهای لازم به شورای عالی اداری برای تغییر ماهیت سازمان‌های یاد شده اقدام نمایند تا در صورت تصویب شورای مذکور، برای طی تشریفات قانونی به هیأ‌ت وزیران ارایه شود.

درخواست اولویت از مجلس برای رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش

دولت در اجرای ماده (۱۰۰) قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، از مجلس شورای اسلامی برای بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه استفاده از خانه‌های سازمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران تقاضای اولویت کرد.

بررسی پیشنهاد صدور مجوز برای تبدیل وضعیت استخدام مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان