تاخت و تاز کرونا در آمریکا/ شمار افراد جان‌باخته از 900 هزار نفر عبور کرد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، ، براساس گزارش دانشگاه جانز هاپکینز، تعداد قربانیان همه‌گیری کووید-۱۹ در ایالات متحده از ۹۰۰ هزار نفر گذشت.

همه‌گیری ویروس کرونا روز جمعه به نقطه عطف جدیدی در ایالات متحده رسید و تعداد کل تلفات ناشی از کووید-۱۹ در این کشور از ۹۰۰ ذهزار نفر فراتر رفت، حتی در حالی که تعداد تلفات روزانه شروع به کاهش کرده است.

کارشناسان تاکید می‌کنند، بخشی از این آمار ناشی از شیوع سویه امیکرون است. 

روشل والنسکی، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا گفت: «تعداد بستری‌ها همچنان بالاست و ظرفیت مراقبت‌های بهداشتی و نیروی کار ما را در برخی از مناطق کشور تحت فشار قرار داده است».

آخرین آمار نشان دهنده افزایش بیش از ۱۰۰ هزار نفری تلفات ناشی از کووید-۱۹ در ایالات متحده از ۱۲ دسامبر است که همزمان با افزایش عفونت‌ها و بستری شدن  ناشی از سویه امیکرون در بیمارستان‌ها است.

شواهد اولیه نشان داده، سویه امیکرون اگرچه بسیار عفونی‌تر است، اما معمولاً نسبت به تکرارهای قبلی ویروس مانند دلتا باعث بیماری کمتری می‌شود. اما حجم انبوه موارد این جهش باعث افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان شده که بسیاری از سیستم‌های مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده را در هفته‌های اخیر تحت فشار قرار داده است.

کارشناسان گفته‌اند، اکثر بیماران امیکرون که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارند، افراد واکسینه نشده و افرادی با سایر بیماری های مزمن زمینه‌ای هستند.

 

 


تاخت و تاز کرونا در آمریکا/ شمار افراد جان‌باخته از 900 هزار نفر عبور کرد