زارع‌پور: نظر وزارت ارتباطات و دستگاه‌های همکار در نسخه نهایی طرح حمایت لحاظ شود/ طرح به مسیر تامین منافع ملی کشور بازگردد

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی پس از چکش کاری در کارگروه مشترکی، از فردا در مجلس از سر گرفته می شود و به این ترتیب کمیسیون مشترک بررسی طرح، سیزدهمین جلسه خود را برگزار خواهد کرد.

عیسی‌ زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس، در پاسخ به سوالی درباره وضعیت بررسی طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در کارگروه مشترک و پیگیری های وزارت ارتباطات درباره این طرح، گفت: دوستان در حال پیگیری طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی هستند. تلاش ما این است که طرح به مسیری بازگردد که بتواند منافع ملی کشور را تأمین کند و منجر به توسعه صنعت آی‌سی‌تی در کشور شود. در عین حال که دغدغه‌های فرهنگی، دغدغه‌مندان کشور را هم برطرف کند.

وی با اشاره به بررسی اخیر طرح در کارگروه مشترک، گفت: همچنان پیگیر طرح هستیم و مشارکت فعالی در مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در تدوین نسخه نهایی داریم تا در نسخه نهایی نظرات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستگاه‌هایی که با ما مشارکت می‌کنند لحاظ شود.

زارع پور ادامه داد: زیرا در نسخه‌ای که به مجلس ارائه دادیم، فقط نظر وزارت ارتباطات لحاظ نشده بلکه نظرات همه دستگاه‌های داخل دولت و بیرون دولت در این پیشنهاد وجود دارد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: ان‌شاءالله امیدواریم که این نظرات مورد توجه همکاران در مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

به گزارش فارس، برخی از کاربران فارس در سامانه فارس من هم با ثبت سوژه ای خواستار پیگیری طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی شده اند. اگر شما هم با این پویش موافق هستید، با امضای آن در افزایش شانس موفقیت آن مشارکت کنید.


زارع‌پور: نظر وزارت ارتباطات و دستگاه‌های همکار در نسخه نهایی طرح حمایت لحاظ شود/ طرح به مسیر تامین منافع ملی کشور بازگردد