برگزاری اولین دوره آموزشی مالکیت فکری با همکاری سوئیس از امروز

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، سید محمد علی میرطاهری در مجموعه دوره‌های مالکیت فکری برای رشد شرکت‌های کوچک و متوسط  که امروز به صورت آنلان برگزار شد، با ابراز امیدواری از اینکه با برگزاری چنین دوره‌های آموزشی، گام موثری در راستای تقویت این شرکت‌ها باشد، اظهار کرد: پایه تشکیل دهنده‌های شرکت‌های کوچک و متوسط جوانان کشور هستند و بخش قابل قابل توجهی از اقتصاد کشور نیز در اختیار کشورهای متوسط و کوچک قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر این شرکت‌ها به عنوان اصلی‌ترین منابع ایجاد شغل در کشور شناخته شده‌اند ضمن آنکه این شرکت‌ها از نوآوری‌های فناورانه بسیار بالایی نیز برخوردار هستند و حتی در شرایط تحریم با تمرکزی که بر بازار دارند، کمک شایانی را بر رشد صنعت کشور دارند.

میرطاهری، خاطر نشان کرد: بر این اساس لازم است در کشور همه قوای حاکم از شرکت‌های کوچک و متوسط حمایت لازم را داشته باشند و در این راستا مرکز مالکیت معنوی نیز به عنوان هماهنگ کننده مالکیت فکری در ایران، علاوه بر آنکه مرجعیت ثبت مالکیت فکری را در ایران بر عهده دارد، اقدامات دیگری را در راستای اجرای برنامه‌های آموزشی اجرایی کرده است.

رییس مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: در این راستا تفاهم نامه‌ای را با مالکیت فکری سوئیس داشتیم که یکی از محورهای اصلی آن موضوع برگزاری دوره‌های آموزشی برای شرکت‌های کوچک و متوسط بوده است.

به گزارش ایسنا، این تفاهم نامه ۳ جانبه همکاری میان مرکز مالکیت معنوی ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی و موسسه فدرال مالکیت فکری سوئیس به امضا رسیده و بر اساس آن  قرار است به صورت مداوم هر دو هفته یک بار دوره آموزشی در موضوعات مختلف حوزه‌های مالکیت فکری برگزار شود.

این دوره‌های آموزشی نیز با هدف آشنایی با استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های کوچک و متوسط با موضوع مالکیت فکری برگزار می‌شود و طیف وسیعی از موضوعات از مالکیت فکری اعم از ثبت اختراعات، کپی‌رایت، علایم تجاری و نشانه‌های جغرافیایی را در بر می‌گیرد.

این نشست مجازی نیز اولین دوره آموزشی این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

برگزاری اولین دوره آموزشی مالکیت فکری با همکاری سوئیس از امروز