نگاه ما به گفتگو، باید تعاملی باشد و نه تقابلی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام «محمدمهدی ایمانی پور» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با حجت الاسلام والمسلمین «رضا رمضانی» دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) دیدار و گفتگو کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی در این دیدار ابراز امیدواری کرد که با درایت و مدیریت آقای دکتر ایمانی پور شاهد درخشش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در دوره جدید بوده و بر همکاری مجمع جهانی اهل بیت (ع) با این مجموعه تاکید کرد. نگاه ما نسبت به حوزه گفتگو باید تعاملی باشد و نه تقابلی.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) تصریح کرد: یکی از برکات ارتباطات و تعامل این است که وقتی رهبران ادیان متوجه شوند در اسلام عقلانیت، معنویت و عدالتی است، بحث اسلام هراسی دیگر تأثیرگذار نخواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانی با بیان اینکه علاوه بر رهبران و نخبگان ادیان در بدنه جامعه هم باید تعامل و ارتباطات شکل بگیرد افزود: دیالوگ باعث می‌شود وحدت رویه‌ای در حفظ و حمایت از پیروان ادیان در جهان ایجاد شود که بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت (ع) در بخش دیگری از سخنان خود اشاره کرد با شناسایی نخبگان و اندیشمندان باید از فرصت به دست آمده استفاده حداکثری برای تعاملات در حوزه‌های دینی، علمی و فرهنگی را فراهم نمود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این دیدار گفت: گفتگوها را باید از بدنه فرسوده و قدیمی رهبران خارج کرده و در دل جوامع جوان و نخبه وارد شویم.

ایشان در بخش دیگری از نگاه راهبردی سازمان افزود: استفاده از ظرفیت‌های فراوان داخلی با بسترسازی مناسب برای گسترش فعالیت‌های بین المللی از اولویت‌های سازمان است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تجمیع ظرفیت‌های مجمع جهانی و سازمان و تعامل حداکثری زمینه هم افزایی و تحول در فعالیت‌ها در عرصه بین الملل باید افزایش پیدا کند.

https://criticalstrike.ir/02/02/2022/%d9%86%da%af%d8%a7%d9%87-%d9%85%d8%a7-%d8%a8%d9%87-%da%af%d9%81%d8%aa%da%af%d9%88%d8%8c-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d9%85%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%d8%af-%d9%88-%d9%86%d9%87/