جنایت‌های علیه مردم یمن در تاریخ کم‌نظیر است

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام حسینی کوهساری، مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه، در همایش بین‌المللی «بررسی ابعاد تجاوز به یمن» که به همت بنیاد بین‌المللی اربعین به صورت مجازی برگزار شد از تجاوزات ائتلاف با سرکردگی رژیم سعودی و با حمایت‌ها و هدایت‌های کشورهای غربی و رژیم صهیونیستی به یمن ابراز تأسف کرد و گفت: ملت مظلوم یمن از سویی بر حق و از سویی مظلوم و در عین حال ملتی مقتدر هستند.

مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه در بیان مظلومیت مردم یمن ابراز داشت: جنایت‌هایی که امروز علیه ملت مظلوم یمن واقع می‌شود جنایت‌هایی است که از جهاتی در تاریخ کم نظیر است.

جنایت‌های علیه مردم یمن در تاریخ کم‌نظیر است

وی توضیح داد: امروزه بسیاری از زیرساخت‌های صنعتی، آموزشی و علمی کشور یمن مورد حملات وحشیانه نیروهای مهاجم قرار گرفته است؛ بسیاری از دانشگاه‌ها، مدارس، مساجد، بیمارستان‌ها، کارخانه‌های تولیدی و زمین‌های کشاورزی مورد حملات وحشیانه قرار گرفته است.

حجت‌الاسلام حسینی کوهساری افزود: در خلال این سال‌ها بیش از ۳۵۰ هزار نفر انسان کشته شده‌اند و بسیاری از این افراد در جنگ هیچ نقشی نداشته‌اند؛ امروزه به اعتراف سازمان ملل متحد بیش از سی میلیون نفر از ملت یمن در گرسنگی هستند و نزدیک ده میلیون نفر از این افراد در حالت قحطی هستند و حداقل مواد غذایی به مردم مظلوم یمن نمی‌رسد؛ دارو هم به این ملت نمی‌رسد.

مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه از محاصره ملت یمن در شرایط پیش‌گفته انتقاد کرد و ادامه داد: امروز سوخت هم به این ملت نمی‌رسد؛ اگر در تصاویری که از یمن می‌رسد دقت کنید می‌بینید که خودروها کنار خیابان‌ها پارک هستند و امکان رفت و آمد و جابجایی ندارند.

وی از محدودیت‌های تردد هوایی و دریایی مردم یمن سخن گفت و ابراز داشت: رژیم آل سعود و همدستانشان با هم متحد شده‌اند تا یک ملت را از بین ببرند و آن‌ها را از حقوق طبیعی خود محروم کنند؛ وقتی این فجایع دردناک‌تر می‌شود که می‌بینیم در این اتفاقات بیشتر مردم یمن حامی دولت نجات ملی و حوثی‌ها هستند.

حجت‌الاسلام حسینی کوهساری با اشاره به حمایت قاطع پارلمان یمن از دولت نجات ملی تصریح کرد: سازمان‌های ملی از دولت نجات ملی حمایت می‌کنند و دولت منصور هادی حتی در مناطق جنوبی یمن هم از رأی اکثریت و حمایت‌های مردمی بهره‌مند نیست.

مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه با ایراد شبه که اگر مبنای شما رأی اکثریت است، قطعاً رأی بیشتر مردم یمن با دولت نجات ملی است؛ اگر نخبگان یمن را مبنا قرار دهیم نیز امروز این نخبگان و گروه‌ها و قبال یمنی دل و رأیشان با دولت نجات ملی و حوثی‌ها است.

وی گناه ملت یمن را ایستادگی بر پای خود و اراده ملت یمن توصیف کرد و گفت: این ملت نمی‌خواهد دخالت‌های بیگانگان را در امور داخلی خود بپذیرد و برای این اراده و تصمیم، امروزه از حقوق طبیعی خود محروم است و فرزندان یمن امروزه نمی‌توانند تحصیل کنند، به دانشگاه‌ها بروند، بیماران و مجروحان از بیمارستان محروم هستند.

حجت‌الاسلام حسینی کوهساری سکوت رهبران و نخبگان دنیای اسلام و دنیا و رسانه‌های بین‌المللی علیه این همه جنایت و همراه نبودن با ملت یمن را اسفبار دانست و اظهار داشت: ملت یمن ثابت کرده است که با ایمان، تکیه و توکل بر خداوند و تکیه و اعتماد بر اراده ملی خود و پاهای برهنه و دستان خالی می‌تواند در برابر حمله‌ها و هجوم بیگانگان بایستد.

مدیر مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه‌های علمیه ادامه داد: ملت یمن این درس ایثار و مقاومت و صبر و ایستادگی را به همه مردم دنیا مخابره می‌کند و به همه مردم دنیا منتشر می‌کند که اگر ما بخواهیم، می‌توانیم بر پاهای خود بایستیم و می‌توانیم بر مکر و فریب دشمنان و توطئه‌های آنان غلبه کنیم.

وی مقاومت ملت یمن را همپای سایر جریان‌های مقاومت دنیای اسلام در برابر استکبار و نقشه‌های صهیونیستی توصیف کرد و گفت: پیروزی به قطع نزدیک است، چون خداوند اراده فرموده است که هر که او را یاری کند، خداوند نیز او را یاری خواهد کرد و اراده خداوند و نصرت الهی نصیب ملت مظلوم یمن خواهد شد.

حجت‌الاسلام حسینی کوهساری اظهار داشت: اگر چه ملت یمن مظلوم است، اما بر حق است و بر حقانیت خود ایستاده است و با اقتدار و ایستادگی بر این توطئه‌ها فائق خواهد آمد و لکه ننگی بر تاریخ امروز و بر سازمان‌های بین‌المللی و دولت‌های مدعی آزادی و صلح و حقوق بشر خواهد بود که چگونه علیه این همه جنایت علیه ده‌ها میلیون نفر از مردم مظلوم یمن سکوت کرده‌اند. و برگ افتخاری برای ملت یمن خواهد بود.

جنایت‌های علیه مردم یمن در تاریخ کم‌نظیر است