عیادت دو مدیر از جمال شورجه

خبرگزاری ایسنا

به گزارش ایسنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان سینمایی، محمد خزاعی معاون‌وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رییس سازمان سینمایی عصر  روز گذشته یکشنبه 17 بهمن ماه به همراه سیدمجید پور احمدی مشاور وزیر و مدیرعامل صندوق اعتباری هنر و شیخ علی ظاهر ریس موسسه الرسالات لبنان  در منزل جمال شورجه کارگردان سینمای انقلاب و دفاع مقدس حضور یافتند. 
رئیس سازمان سینمایی کشور در این دیدار جویای حال این سینماگر پیشکسوت شد و در جریان روند درمانی وی قرار گرفت. 
خزاعی در این دیدار برای فیلمساز ارزشمند سینمای ایران آرزوی عافیت و شفای عاجل کرد و برای هرگونه کمک به تسریع روند درمان او اعلام آمادگی و ،اظهار امیدواری کرد اقای شورجه بتواند با بازیابی سلامت جسمیش باردیگر به پشت دوربین فیلمسازی برگردد.
وی همچنین، پیگیر آخرین ساخته وی در الجزایر شد.
خزاعی با اشاره به شخصیت ممتاز و وارسته شورجه به عنوان یک هنرمند و سینماگر انقلابی خاطرنشان کرد: فارغ از کارنامه درخشان سینمایی، آقای شورجه انسانی والا و برای بسیاری مرجع و شخصیتی مثال زدنی است و می توان از وی به عنوان نمونه یک سینماگر و کارگردان با دانش و متعهد و انقلابی نام برد- هنرمندی که همواره پای باورها، اخلاق و اصولش ایستاده است.
شورجه کارگردان سینمای ایران با تولید آثار بسیاری در ژانر دفاع مقدس و حضور مداوم در ادوار مختلف جشنواره فیلم فجر مورد تکریم سینماگران، کارشناسان و منتقدان بسیاری است. او چندی پیش عمل جراحی را از سر گذراند و اکنون دوران نقاهت را سپری می‌کند. 
فیلم های سینمایی «باشگاه سری»، «حماسه مجنون»،  «سی و سه روز » از جمله آثار وی هستند و آخرین ساخته شورجه کارگردانی فیلم سینمایی «احمد بای» قاری و مبارز انقلابی کشور الجزایر است.

 

عیادت دو مدیر از جمال شورجه