یک حاشیه‌ نباید کل جشنواره فیلم فجر را زیر سوال ببرد/ جشنواره امسال می‌تواند الگو باشد

خبرگزاری ایرنا :

جهانبخش سلطانی در گفت و گو با خبرنگار سینمایی ایرنا درباره برخی اظهارنظر ها پیرامون برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر اظهار داشت: وقتی یک انسان بی‌مسئولیت بدون تفکر و بدون شناخت از رسالت هنر و هنرمند، مطلبی را بیان کرده، نباید آن مطلب را اینقدر بزرگ کرد که تمام جشنواره فیلم فجر، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد فارابی را زیر سوال برد. در واقع آن زن این کار را نکرده، بلکه افرادی باعث آن شده‌اند که این نظریه را انتقال داده اند و ضربه‌ای که جشنواره خورده خیلی بیشتر از آن سخنان بوده است.

وی افزود: شاید بهتر این بود که اظهارنظر سطحی این فرد را برجسته نمی‌کردند؛ چون در میان جمعیت کثیری که در جشنواره فیلم فجر است ممکن است یک نفر نیز سخنانی اینگونه بگوید بنابراین دلیل نمی شود تمام جشنواره را زیر سوال ببرند.

بازیگر فیلم سینمایی «حماسه مجنون» افزود: چرا برخی افراد اینقدر در انتقال نظرها عجله می‌کنند؟ ما باید توجه کنیم جشنواره فیلم فجر اینقدر به افراد، اعتماد به نفس داده که می‌توانند نظرهای شخصی خود را که ارتباطی با سینما و رسالت هنر هم ندارد، عنوان کنند و آنان که اهل تفکر و قلم هستند، می‌دانند که این فرد مربوط به این فضا و رسالت هنر و فرهنگ نیست.

وی تاکید کرد: بهتر این بود که چنین حاشیه ای کل کشور را دربرنمی گرفت تا کسانی که در جشنواره فیلم فجر حضور نداشتند اینگونه بگویند که امسال در جشنواره فیلم فجر چه خبر بوده و این خیلی بد است. مدیریت در جشنواره بسیار مهم است و مسئولان باید با اشراف داشتن به جشنواره و صحبت هایی که مطرح می شود، خیلی دقت کنند.

سلطانی درباره وضعیت فیلم های به نمایش درآمده در چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: در مجموع فیلم های امسال نسبت به سال های قبل از نظر کیفیت و ساختار ضعیف بود. چون محتوای تعدادی از فیلم ها در سطح بود. البته غیر از فیلم موقعیت مهدی که به معنای واقعی تعریف سینما و تصویر بود و ظاهرا بسیاری از فیلم ها برای رسیدن به جشنواره، سریع ساخته شده بود. برخی فیلم ها نیز انسجام نداشت و با تعمق ساخته نشده بود. 

وی افزود: در مجموع جشنواره فیلم فجر امسال خوب بود و مسئولان جشنواره زحمت کشیده بودند و آن را مدیریت می کردند و من امیدوارم این جشنواره در سال آینده یک جشنواره الگو باشد.

یک حاشیه‌ نباید کل جشنواره فیلم فجر را زیر سوال ببرد/ جشنواره امسال می‌تواند الگو باشد