نمایشگاه مجازی دسترسی سراسری به کتاب را افزایش می‌دهد

خبرگزاری ایرنا :

مژگان شیخی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب ایرنا، ضمن بیان این که امروزه گستره و قدرت فضای مجازی بسیار زیاد شده است، عنوان کرد: این مساله با به وجود آمدن بیماری کرونا شدت بیشتری پیدا کرده و در حال حاضر، هم استفاده بزرگسالان و هم کودکان و نوجوانان از فضای مجازی بیشتر شده است و بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی همچون نمایشگاه‌ها نیز رو به فضای مجازی آورده‌اند.

وی تصریح کرد: ویروس کرونا شرایط خاص و ویژه‌ای را به وجود آورده است و برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران در غیاب نمایشگاه فیزیکی و حضوری کتاب بسیار ضروری است و می‌تواند اثرگذار و مفید باشد.

شیخی ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی، در شرایطی که امکان برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت فیزیکی و حضوری وجود ندارد، بهترین گزینه است. در حال حاضر نیز در تمام دنیا برای برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی خود به استفاده از فضای مجازی روی آورده‌اند و از این ظرفیت استفاده می‌کنند.

این نویسنده کتاب‌های کودک و نوجوان با اشاره به مزایای نمایشگاه مجازی کتاب تهران بیان کرد: برگزاری نمایشگاه کتاب به این صورت دسترسی همه افراد را به کتاب در کل کشور بیشتر می‌کند و بسیاری از مناطق کم‌برخوردار می‌توانند کتاب‌های خود را با ارسال رایگان دریافت کنند.

نمایشگاه مجازی دسترسی سراسری به کتاب را افزایش می‌دهد

او همچنین مطرح کرد: نمایشگاه مجازی کتاب تهران ظرفیت‎ های بسیار خوبی دارد و می‌توان زمانی که ویروس کرونا از بین رفت و شرایط بهتر شد، هم نمایشگاه حضوری و هم نمایشگاه مجازی را در کنار یکدیگر برگزار کرد. این اتفاق بسیار کمک کننده بوده و موجب هم‌افزایی بیشتر برای نمایشگاه کتاب می‌شود.

شیخی در پایان با اشاره به ضرورت برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب برای کودکانی که سن پایین‌تری دارند، گفت: هرچقدر فعالیت‌ها در حوزه کتاب، تبلیغات و اطلاع‌رسانی برای آن بیشتر شود، بهتر است و به رشد جامعه و افزایش سرانه مطالعه و کتاب‎خوان شدن کودکان کمک بیشتری می‌کند.

دومین نمایشگاه مجازی کتاب تهران از سوم بهمن‌ماه آغاز می‌شود و تا دهم بهمن‌ماه ١٤٠٠ به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت. علاقه‌مندان برای بازدید و خرید کتاب می‌توانند به ketab.ir مراجعه کنند.

نمایشگاه مجازی دسترسی سراسری به کتاب را افزایش می‌دهد