ماجرای رها شدن ۲۰ هزار تن ذرت در انبارهای اموال تملیکی چیست؟

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار قضائی خبرگزرای تسنیم؛ رها شدن کالاهای متروکه در انبارهای سازمان اموال تملیکی و تعیین تکلیف نشدن آنها، از جمله انتقادهایی بود که رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه بارها آن را گوشزد کرده‌اند. با تعیین مدیریت جدید بر این سازمان، تا حدودی اوضاع انبارهای اموال تملیکی بسامان شده‌اند؛ اما این موضوع دارای پیشینه‌ای تلخ است که شنیدن آن شگفتی و درد به هرماه دارد. عباس پوریانی، نماینده قوه قضائیه و حاکم شرع در سازمان اموال تملیکی  مقابل دوربین تسنیم برخی از این اتفاقات تلخ را بازگو کرده  است. از جمله سخنان پوریانی عبارتند از:

– کالاهایی از 12 سال قبل متروکه شده اما از سوی گمرک درخواستی برای فروش آن نشده است. حاکم شرع الان اجازه فروش کالایی را صادر می‌کند که 8 سال قبل متروک شده است!

– مشکلات موجود با همفکری وزیر اقتصاد و دارایی با حضور گمرک و سازمان اموال تملیکی به راحتی حل می‌شود.

– در انبار یکی از استان‌های جنوبی از سال 92 بیست‌هزار تن ذرت تحت عنوان کالای متروکه در هوای گرم و شرجی رها شده است که دیگر قابل استفاده برای انسان و دام نیست.

– کالا طبق قانون به محض متروکه اعلام شدن باید از حاکم شرع درخواست اذن فروش کنند که این اتفاق نمی‌افتد.

– نحوه نگهداری کالاهای تحویل داده شده به‌صورت سنتی، اشکال و ایراد سازمان اموال تملیکی است.

– پیشنهاد به وزیر قبلی اقتصاد و دارایی، برون‌سپاری نگهداری کالا و یا سامان دادن به انبارهای سازمان تملیکی بر اساس فن و علم آن بود.

– وظیفه سازمان اموال تملیکی نگهداری کالاهای قاچاق و متروک است.

– در انبارهای استان تهران کالاهایی از 15 سال قبل نگهداری می‌شود و کسی در این مدت نسبت به آن دلسوزی نکرده است.

– ورود رئیس قوه قضائیه به موضوع اموال تملیکی فرصتی برای دستگاه‌های اجرایی است تا مشکلات سازمان اموال تملیکی را به شرط اراده متولیان امر، حل کرد.

 

قوه قضائیه , قاچاق , قانون ,

ماجرای فروش کیلویی بیل مکانیکی، بولدوزر، موبایل و ماشین لباسشویی!

ماجرای رها شدن ۲۰ هزار تن ذرت در انبارهای اموال تملیکی چیست؟