«خانه‌ای پُر از فیل» منتشرشد/ داستانی دیگر از اورسولا دوبوسارسکی

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر، کتاب «خانه‌ای پُر از فیل» نوشته اورسولا دوبوسارسکی با تصویرگری اندرو جوینر، به‌تازگی با ترجمه ربابه نصیری‌امینی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

اورسولا دوبوسارسکی با نگارش نزدیک به ۷۰ عنوان اثر یکی از مشهورترین نویسنده‌های کودک در استرالیاست که در کارنامه او کسب ۹ جایزه ادبی ملی، از جمله پنج جایزه ادبی برتر نیو ساوت ولز به چشم می‌خورد. دریافت جایزه کودکان استرالیا برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ یکی از موفقیت‌های اوست.

داستان کتاب «خانه‌ای پُر از فیل» که با رعایت حق کپی‌رایت در ایران چاپ شده، درباره پسری است به نام اریک که یک خانه پر از فیل دارد. یک فیل در اتاق نشیمن زندگی می‌کند و یکی در آشپزخانه، یکی از فیل‌ها توی راهرو جا خوش کرده و فیل دیگر حمام را تصرف کرده است، حتی توی اتاق خواب او هم فیل هست.

کم‌کم فیل‌ها آنقدر جا اشغال می‌کنند که مامان را عصبانی می‌کنند و او به اریک می‌گوید، فیل‌ها باید از خانه بروند. اما اریک فیل‌هایش را خیلی دوست دارد. او عاشق تک‌تک فیل‌هایش است. بنابراین به دنبال راه حلی هوشمندانه می‌گردد تا فیل‌ها را پیش خودش نگه دارد.

نویسنده، این کتاب را برای کودکان بالای ۷ سال (نوخوان) نوشته و پر از تصاویری است که به کودک برای درک بهتر موضوع کمک می‌کند.

کتاب «خانه‌ای پُر از فیل» در ۳۶ صفحه با شمارگان ۲ هزار و ۵۰۰ نسخه و به قیمت ۲۵ هزار تومان از سوی انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شده است.

«خانه‌ای پُر از فیل» منتشرشد/ داستانی دیگر از اورسولا دوبوسارسکی