گلزن جوان خیال گل‌محمدی را راحت نکرد/ پرسپولیس به فکر مهاجم جدید

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس با کسب پیروزی سه بر صفر مقابل ذوب آهن اصفهان مجوز حضور در جمع هشت تیم پایانی جام حذفی فوتبال کشور را به دست آورد تا یحیی گل محمدی رؤیای تکرار گرفتن جام حذفی در قامت سرمربی پرسپولیس را در سر بپروراند.

دغدغه یحیی برای عیسی مشکل ساز نشد

عیسی آل کثیر به دلیل پارگی رباط صلیبی تا پایان فصل نمی‌تواند برای پرسپولیس بازی کند تا او در آستانه خروج موقت از لیست پرسپولیس قرار بگیرد. از این رو یحیی گل محمدی در تلاش است تا گزینه‌ای مناسب را جانشین این بازیکن کند تا قدرت گلزنی تیمش را بالا ببرد. او در دو مسابقه قبلی هم از مهدی عبدی استفاده کرد تا مهاجم جوان سرخ‌ها تبدیل به امید اول باز کردن دروازه حریفان پرسپولیس شود.

صفر و صد مهاجم جوان!

مهدی عبدی بدون شک یکی از بهترین گلزنان جوان پرسپولیس محسوب می‌شود. بازیکنی که دبیرستان خود را نیمه‌کاره رها کرد تا گل سه امتیازی پرسپولیس را در دربی ۹۱ پایتخت مقابل استقلال به ثمر برساند. مهاجم جوان با همین گل مجوز بازی کردن در ترکیب پرسپولیس را پیدا کرد تا بتواند اسمی برای خودش در بین هواداران دست و پا کند.

عبدی با ترانسفر علی علیپور به ماریتیمو پرتغال تبدیل به امید گلزنی پرسپولیس شد اما نتوانست گلزنی‌های خود را با قدرت ادامه دهد تا نمودار سینوسی او یحیی گل محمدی را نگران کند و او سراغ مهاجمی همچون عیسی آل کثیر برود.

گلزن جوان خیال گل‌محمدی را راحت نکرد/ پرسپولیس به فکر مهاجم جدید

گلی که به قهرمانی ختم نشد

عملکرد درخشان آل کثیر در رقابت‌های لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ آسیا سبب شد تا این بازیکن تبدیل به امید اول گلزنی سرخ‌ها شود اما محرومیت انضباطی آل کثیر باعث شد تا مهدی عبدی بار دیگر به عنوان جایگزین بازی کند و با گلزنی در نیمه نهایی باعث صعود پرسپولیس به فینال ACL۲۰۲۰ شود.

او در فینال نیز توانست تک گل تیمش را مقابل اولسان هیوندای کره جنوبی به ثمر برساند اما اشتباه مهدی شیری در دفاع باعث شد تا سرخ‌ها از بالا بردن مهم‌ترین جام قهرمانی فوتبال آسیا باز بمانند.

گلزن جوان خیال گل‌محمدی را راحت نکرد/ پرسپولیس به فکر مهاجم جدید

فاکتوری که عامل جذب مغانلو شد

فراز و فرود عبدی در امر گلزنی باعث شد تا یحیی باز هم تصمیم به جذب بازیکن بگیرد. او شهریار مغانلو را در نیم فصل دور برگشت گذشته به پرسپولیس آورد تا برای این تیم بازی کند اما باز هم عبدی در بازی‌های مهم گلزنی می‌کرد تا نشان دهد همچنان می‌تواند کورسوی امید تیمش در حساس‌ترین بازی‌ها باشد.

تلاش عبدی برای ماندن در قله

عبدی بار دیگر به عنوان جانشین آل کثیر توانست بدرخشد و دو گل تیمش را در جریان برد سه بر صفر پرسپولس مقابل ذوب آهن به ثمر برساند. حالا گل محمدی در روزهای سخت کمبود مهاجم تیمش در تلاش است تا عبدی را در قله نگه دارد و این بازیکن به گلزنی عادت کند.‌

گل محمدی قصد دارد در نقل و انتقالات زمستانی یک بازیکن را جایگزین آل کثیر کند اما اعتقاد او به توانایی‌های مهاجم جوان پرسپولیس بخش مهمی از تفکرات تهاجمی اش را تشکیل می‌دهد. عبدی برای ماندن در تفکرات یحیی چاره‌ای جز حفظ قله ندارد تا روند سینوسی خود را قطع کرده و برای پرسپولیس بدرخشد.

گلزن جوان خیال گل‌محمدی را راحت نکرد/ پرسپولیس به فکر مهاجم جدید